Пам’ять героїв війни бережем

Попри дощові прогнози синоптиків, 71-шу весну Перемоги над нацизмом відзначали під сонячним небом. Навіть відсутність святкової колони цьогоріч жодним чином не вплинула на дух свята, про яке свідчило все: від орденів до символічних маківок на грудях.

І хоча збір учасників мітингу «Пам’ять героїв війни бережем» на центральній площі міста запланували на 10:30, першим, хто потрапив до об’єктиву фотоапарата, був Аскольд Брагін. Ветеран відчайдушно переходив дорогу у напрямку парку, коли стрілку годинника ледь «перевалило» за десяту. Водії терпляче пропускали Аскольда Яковича, для якого цей день щороку по-особливому унікальний. І хоча ноги вже не ті, та важкі не лише за вагою, а й своєю долею медалі гордо виблискували на грудях.

Сила у правді, а не в озброєнні

До Меморіалу Слави квіти поклали від Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету, депутатського корпусу, ветеранів Другої світової війни, воїнів-афганців, бійців АТО, представників трудових колективів, громадських організацій, політичних партій, релігійних конфесій, поліції, студентів та молоді.

Тюльпани, гвоздики, бузок… хтось поклав перед Вічним вогнем, хтось ніс до погрудь, в металевих поглядах яких застигла гірка правда, хтось вручав ветеранам. З роками їх стає дедалі менше, про що засвідчила лише третина заповнених місць ліворуч від пам’ятника Невідомому солдату.

У вітальному слові міський голова Анатолій Федорчук наголосив: «Сьогодні вперше на офіційному рівні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це свято водночас смуток та біль». Очільник міста процитував письменника-фронтовика Григорія Бакланова, який писав про кулі ворога, «які убивають його друзів та їхніх ненароджених синів» і провів паралель між історією та сьогоденням, коли нині Росія є агресором по відношенню до України і запевнив: «Сила у правді, а не в озброєнні». Міський голова подякував ветеранам за мир і додав, що саме на їх прикладі українські воїни відстоюють незалежність на сході країни. Побажав мирного неба, сонячних днів та здоров’я.

Слово надали голові Бориспільської міської організації ветеранів України Анатолію Пасічному, який привітав ветеранів зі святом, подякував за перемогу і зачитав наказ про присвоєння учаснику бойових дій Дмитру Шишкіну звання «Почесний ветеран м. Бориспіль». Медаль Дмитро Власович отримував з рук А. Федорчука.

Слова привітань надійшли від голови Бориспільської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Володимира Сукача, начальника відділення Бориспільського об’єднаного міського військового комісаріату Київської області, учасника бойових дій на сході України Вадима Гончарука, який вручив медаль «Захисник Вітчизни» Назару Грушевському, льотчика в/ч А2215, учасника АТО Романа Радіонова та від імені воїнів — учасників АТО добровольця батальйону «Золоті ворота» Богдана Меташопа.

Ведучі мітингу Людмила Пасенко та Валентин Шуткевич висловили сподівання, що сьогодні військові віддають свої життя, як і їхні діди в роки Другої світової, за краще майбутнє усіх дітей. Слово надали учениці спеціалізованої школи № 5 ім. Костянтина Могилка, голові оргкомітету АУС Валерії Чоботок та учасникам творчої студії «Чабрець» БДЮТ, які по завершенні привітань випустили символічних голубів Миру в небо.

Завершувався мітинг піснею «Перемога» у виконанні соліста КМК «Академ» Григорія Глінського, після чого бажаючі смакували солдатською кашею, приготовленою працівниками дошкільних і навчальних закладів міста, та бутербродами від «Бориспільського міського споживчого товариства».

Маки для гостей з Донбасу

Другий рік поспіль як георгіївська стрічка відійшла у небуття і на зміну їй з’явилися маки, що користувалися неабиякою популярністю у відвідувачів на виставці художників та митців декоративно-ужиткового мистецтва.

Серед тих, хто придбав символічну прикрасу, був Володимир Андрущенко. Чоловік із смт Новопсково, що на Луганщині, відвідав місто на запрошення двоюрідного брата. Розповів: «Ще вчора, завдяки голові Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрію Гарбузу, я зі своїм колективом «Слобожани», якому звання «народний» присвоїли у березні цього року, давав годинний концерт на Співочому полі». Зізнався, що став свідком відзначення 9 травня у Борисполі вперше: «Сподобалося все – від рівня організації мітингу до робіт майстрів. А й багата ж ваша земля на таланти!». Водночас, користуючись нагодою, передав вітання ветеранам з Луганщини і розповів: «Сьогодні великий день і для мене. Мій батько закінчив війну у Празі 1945-го…».

Фотовідгомін Другої світової

Фотодокументальну виставку періоду Другої світової війни організовано вперше, адже в минулі роки подібні стенди присвячувались Великій Вітчизняній. Начальник архівного відділу Бориспільської міської ради Марія Довгенко розповіла: «Особисто працювала над виставкою: зверталася за інформацією до музею, державного архіву Київської області і набирала тексти». Розповіла, що хоча до уваги присутніх представлено, здавалося б, усього вісім стендів, але виконано титанічну роботу».

Поезія Перемоги

9 травня у місті відбувся вже VI військово-патріотичний фестиваль «Пісні, обпалені війною», присвячений Великій Перемозі, в рамках якого місцеві жителі декламували свою поезію. З близько 20 номерів на сцені звучали вже класика і сучасні мотиви, народні, академічні та естрадні голоси. По завершенні кожен, хто виступав, отримав нагородну продукцію за участь.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Share Button