ПАМ’ЯТЬ НЕ ЗГАСНЕ… В СЕРЦЯХ

Хоча все далі відходять грізні роки Другої світової, та не згасає пам’ять про тих, хто ціною свого життя захистив рідну землю від ворогів. До 71-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни 4 травня відбулося покладання квітів до пам’ятних місць Борисполя.

Першим у маршруті делегації на чолі з міським головою Анатолієм Федорчуком став Книшовий меморіальний парковий комплекс, а саме — меморіал на честь захисників Вітчизни, страчених у 1941 році німецькими окупантами, братська могила п’яти льотчиків, які загинули 8 грудня 1959 року під час випробувального польоту, та Героя Радянського Союзу Михайла Бабкіна.

Квіти лягли до могил і пам’ятників героям на кладовищах, що по вулицях Покровській (колишня вул. Суворова), Бежівка, території колишнього тепличного господарства. При цьому короткий екскурс сторінками минулого провів голова міської організації ветеранів України Анатолій Пасічний. Присутні дійшли згоди щодо облагородження на вул. Тургенєва  братської могили громадян, розстріляних німецькими карателями у вересні 1943 року та поруч з нею могили братів Вегер, що знаходиться поза оградкою.

По провулку Бежівський за місцем розстрілу активістів міста вже 43 роки доглядає Віра Нікітченко (на фото з Анатолієм Пасічним). Завдяки жінці щороку цієї пори тут рясно квітнуть фіалки та іриси. За таку турботу від Бориспільської міської організації ветеранів України Віра Миколаївна отримала Подяку та грошову винагороду.

Однією з зупинок маршруту пам’яті став пам’ятник голові Нестерівської сільради (нині мікрорайон) Марії Кирилівні Височин та її чоловікові Якову Михайловичу Височин, яких по-звірячому закатували фашистські загарбники 1942-го. Саме на цьому місці вагітну активістку було повішено на дереві.

Насамкінець квіти поклали до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, що по вулиці Київський Шлях.

Крізь дощі і сніги, роки і лихоліття з нами продовжують говорити могили героїв, пам’ять про яких не згасне  в серцях.

Інф. «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button