НА ПАПЕРОВИХ КРИЛАХ —  ЖИТТЯ І МИР

У Великій Олександрівці відкрито пам’ятний знак загиблим та померлим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Не обминула Чорнобильська катастрофа долі багатьох наших земляків. Більше тисячі жителів району проявили мужність і героїзм, беручи участь у ліквідації найжахливішої катастрофи, і не з книг знають, що таке атомна небезпека. Бориспільщина  стала домівкою для багатьох сімей, відселених із зони відчуження, більшість із них проживає на території Вишеньківської, Великоолександрівської, Щасливської, Сеньківської, Старівської сільських рад. Аби увіковічнити героїчний подвиг земляків, з ініціативи голови РДА Дмитра Вороніна та за підтримки голови районної ради Владислава Байчаса  депутати районної ради проголосували: 143 тисячі бюджетних коштів направити на зведення пам’ятного знака загиблим та померлим внаслідок найбільшої у світі техногенної катастрофи.

27 квітня до Великої Олександрівки з’їхалися делегації сіл району на чолі з сільськими головами, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі від катастрофи, переселенці, керівники області і району, школярі, аби разом перегорнути ще одну сторінку в літописі Бориспільщини – відкрити пам’ятник з нагоди 30-ої річниці аварії на ЧАЕС. Великоолександрівці разом з сільським головою Галиною Шевченко зробили все можливе, аби подія відбулася на найвищому рівні. Благоустрій і новий сквер у центрі села, де височітиме пам’ятник, змінив обличчя Великої Олександрівки. Тепер село нагадує затишне і красиве містечко. Грає оркестр, на грудях – білі трилисники, як символ пам’яті й людської відповідальності… Запалені лампадки, живі квіти і спів народної академічної хорової капели ім. Павла Чубинського під керівництвом народного артиста України Олександра Зюзькіна супроводжували увесь мітинг-реквієм.

До присутніх звернулися голова РДА Дмитро Воронін, заступник голови райради Іван Недогибченко, заступник голови КОДА Андрій Янченко, депутат Київської обласної ради Валерій Ксьонзенко, Великоолександрівський сільський голова Галина Шевченко, голова районної ветеранської організації Микола Недождій, голова районної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Нечай, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Олександр Чеманов.

За мужність, героїзм, громадянський подвиг і важкі випробовування у дні аварії на ЧАЕС керівники області та району вручили Почесні грамоти та цінні подарунки ліквідаторам з Бориспільщини: Вадиму Вишневському з В. Олександрівки, Віктору Дігтяру з Сеньківки, Костянтину Неплюєву з Гори, Віктору Пушкар зі Старого, Володимиру Фоміну з Вишеньок та Олександру Чеманову із Щасливого. Обласної нагороди удостоєний вишеньківець  Олександр Перегуда.

Символом захисту від атомного лиха стали паперові журавлики: в синє небо разом з повітряними кульками злетіли 30 маленьких вісників добра, спокою і миру. Щемлива мить не залишила байдужими присутніх і тоді, коли всі разом садили кущі калини біля пам’ятного знака — як символ життя та безсмертя.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

 

ДО ТЕМИ

«Прип’ять. Пам’ять живим та померлим»

Київщина однією з перших направила своїх фахівців ліквідовувати наслідки катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Серед них були і працівники тодішнього Бориспільського райвідділу міліції. Саме на їх честь 25 квітня на території Бориспільського відділу поліції ГУНП у Київській області відкрито пам’ятний знак.

Для більшості з присутніх цей пам’ятник – нагадування про чорну дату 26 квітня 1986-го, трагедію і біль утрати. Колишній співробітник Бориспільського відділу міліції Микола Недождій розповів, як 30 років тому бориспільські ліквідатори серед перших поїхали приборкувати наслідки аварії.

Відповідальну місію відкрити пам’ятник «Прип’ять. Пам’ять живим та померлим» виконали начальник Бориспільського райвідділу міліції у 1986 році Віктор Конопольський і член міської організації ветеранів України Іван Кривошей. Отець Іван зі Свято-Миколаївського храму освятив пам’ятний знак, а присутні на знак шани поклали квіти.

В. о. начальника Бориспільського відділу поліції Андрія Гудима вручив ветеранам внутрішніх органів, які долучилися до ліквідації тієї страшної катастрофи, ордени «Чорнобильський хрест».

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button