НА КНЯЖОМУ БОРОЛИСЯ ЗІ СВИНСТВОМ

23 квітня, коли активісти по всій країні відзначали День довкілля прибиранням лісів, паркових зон, берегів річок, Бориспіль теж долучився до всеукраїнського суботника: з ініціативи Молодіжного парламенту на озері Княже, що неподалік ЗОШ № 8, проведено акцію «Зробимо Україну чистою разом».

Як засвідчило побачене – на водоймі «зарито» справжні таланти: від чемпіонів по кількості випитого пива до майстрів спорту з метання пляшок у кущі. Окрім найпопулярнішого, у сміттєвих пакетах чого тільки не було: від битого скла і шприців до парасольок. Серед ексклюзиву у заростях очерету романтично «причаїлися» залишки елітних напоїв, дитячі іграшки і навіть цілий посуд. До речі, саме засобів контрацепції було найменше.

Окрім Молодіжного парламенту, боролися зі «свинством» члени учнівського самоврядування, представники патрульної поліції, депутатського корпусу, культури, освіти, ЗМІ та небайдужі бориспільці. Депутат міської ради Микола Степаненко розповів: «Я нарахував до ста пакетів зі сміттям, а тоді просто збився».

Валентина Іванівна, яка мешкає біля Княжого вже 40 років, згадує: «Тут було дуже гарно: зелено, чисто, водилася риба. Нині дивитися страшно: пляшки, шприци та інше сміття. Його ж можна забрати з собою і викинути, але, напевно, відсутність совісті не дозволяє». Голова Молодіжного парламенту Юрій Панчук зауважив: «Починати потрібно з себе». Отже, проблема не лише у так званих «свинях», а й у важких на підйом жителях, які живуть біля Княжого, вони так і не виявили бажання допомогти. Незважаючи на це, з 10.00 і до 13.00 вдалося виконати колосальну роботу.

У рамках масштабного прибирання відбулося і висадження берізок, закуплених депутатом міської ради Миколою Гроною.

Сьогодні на озері чисто і безпечно. Головне — підтримувати цей стан і пам’ятати: чисто там, де не смітять.

Тетяна Підгурська, член Молодіжного парламенту, фото автора

Share Button