Бориспільська ОДПІ інформує

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи громадянам, які отримували у 2015 році зарплату від двох податкових агентів?

Громадяни, які у 2015 році отримували заробітну плату від двох або більше податкових агентів, загальна сума якої перевищила 146 160 гривень, зобов’язані подати до 3 травня 2016 року декларацію про майновий стан і доходи, за місцем реєстрації (згідно паспортних даних).

До Декларації необхідно подати додаток Ф 1 «Розрахунок податку на доходи фізичних осіб при отриманні доходів у формі заробітної плати від двох і більше податкових агентів згідно з підпунктом “є” пункту 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України».

Чи зобов’язаний громадянин декларувати інвестиційний прибуток?

Фізична особа, яка здійснює протягом звітного року продаж інвестиційного активу юридичній особі та отримує інвестиційний прибуток, повинна подати до органів ДФС податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Які витрати включаються до податкової знижки на усиновлення дитини?

До податкової знижки на усиновлення дитини  включаються суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням , включаючи сплату державного мита.

Що є об’єктом оподаткування акцизним податком при реалізації пального?

Згідно п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України (ПКУ) об’єктами оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

– отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

– ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

– вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 ПКУ, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

 

На Бориспільщині — три мільйонери

З початку року до Центру обслуговування платників Бориспільської ОДПІ від громадян надійшло 403 декларації про майновий стан і доходи, одержані у 2015 році. Так, 149  платників, які в обов’язковому порядку повинні задекларувати свої доходи, подали  декларації на загальну суму понад 31 млн грн, податкове зобов’язання — майже 2 млн грн. Найактивніше звітують громадяни (82), які отримали доходи у вигляді спадщини та дарування. Із числа декларантів три мільйонери, які в минулому році отримали понад 8 млн грн. Уперше громадяни самостійно визначили податкові зобов’язання з військового збору. Нараховано до сплати  більше 400 тис. грн збору. Податковою знижкою скористалися 254 платника.

 

Виявлено факти виплати заробітної плати з порушенням законодавства

Протягом січня-березня поточного року проведено 7 перевірок суб‘єктів господарювання. Донараховано грошових зобов‘язань з податку на доходи фізичних осіб 24 тис. грн, застосовано штрафних санкцій та пені 25 тис. грн, наразі надійшло до бюджету майже 22 тис. грн.

За рахунок низки заходів 5 суб‘єктів господарювання Бориспільщини підвищили рівень заробітної плати найманим працівникам, що дозволило збільшити надходження до бюджету.

Share Button