ПАТРІОТИЗМ… ВИЩЕ РІВНЯ ВИШИВАНКИ

6 квітня в актовій залі Гнідинської ЗОШ імені Петра Яцика відбулася зустріч з Володимиром Гонським. Сьогодні «голос Майдану» разом зі своїми побратимами везе до українських бійців слово, пісню і віру у перемогу.

Захід став реальністю завдяки підтримці депутатів Бориспільської районної ради Віталія Гордієнка, Юлії Кияшко та члена громадської організації «Козацька варта» Олега Римара.

Символічно першою з вуст співака і публіциста, відомого більшості як одного із ведучих цілодобового мітингу в центрі столиці Володимира Гонського, пролунала пісня «Пливе кача» у власній інтерпретації, що отримала право на життя до кривавих подій на Майдані. Громадський діяч побудував зустріч у вигляді історичного уроку, згадавши про Степана Бандеру, Романа Шухевича, «чорних запорожців» Холодного Яру, 16-річну отаманку Сашу Соколовську, Симона Петлюру, непереможених учасників Першого зимового походу та героїв Української Повстанської Армії.

Відомий в Україні та Європі гітарист-віртуоз Сергій Шматко, з яким В. Гонський познайомився на фронтових дорогах, виконав велику класичну програму в рок-обробці. За словами митця, вона є його візитівкою і лунає для воїнів на передовій.

«Ніжна і божественна» (за словами В. Гонського), взяла до рук мікрофон заслужена артистка України Марта Шпак. Співачку за пісні на Майдані звільнила попередня влада. Сьогодні вона навчається в Канаді, однак продовжує підтримувати українську армію своїми концертами на сході і виступами за океаном.

Поет Майдану Василь Ковтун представив свою поезію, де чільне місце посідають «18-річні отамани-хлопчики», які не встигли «стати на весільний рушник». Таких зболених рядків, аби діти знали «правильну історію», на папір лягло десятками. Для шкільного Музею Пам’яті поет подарував свій вірш «Я іду», розроблений у вигляді тематичних фото з текстом.

Завершував зустріч учасник Вітчизняної війни з Росією, голова спілки правління ветеранів АТО Солом’янського району м. Києва Ігор Скопенко (позивний «Ведмідь»). Чоловік схвилював присутніх відвертими розповідями про подвиги побратимів з батальйону «Донбас» і наголосив, що всі полеглі за Україну не будуть забуті, бо віддали життя за майбутнє.

Юлія Кияшко висловила подяку всім, хто допоміг в організації заходу і сприяв тому, щоб примірники книги В. Гонського «Людина і нація. Час воїнів» мали старшокласники, – Гнідинському сільському голові Олександру Лазаренку, депутату сільської ради Юрію Набоченку та голові міської організації «ВО «Батьківщина», депутату Бориспільської міської ради Володимиру Нагорниому. Наприкінці навчального року книги поповнять домашні бібліотеки найталановитіших, за рішенням дирекції школи, учнів.

Директор закладу Н. Кудько подякувала за теплу зустріч і вручила гостям ексклюзивні авторські подарунки – підсвічники-вази, виготовлені вчителькою початкових класів Валентиною Гелевешко.

Завершився візит екскурсіями до трьох музеїв і двох музейних кімнат школи.

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Share Button