«ЗА» важливі для громади рішення

У четвер, 31 березня, відбулася чергова п’ята сесія районної ради. Пленарне засідання проходило в режимі поіменного голосування, результати якого оприлюднено того ж дня на офіційному сайті Бориспільської районної ради. У сесійній залі зареєструвалося 29 депутатів з 34.

Питання порядку денного доповнили кількома пунктами, які обговорювалися на президії райради: звернення депутатів до уряду щодо підвищення тарифів на комунальні послуги; про входження до складу засновників (учасників) Процівської загальноосвітньої школи І ступеня Бориспільської районної ради. Питання затвердження порядку електронної реєстрації дітей для влаштування у ДНЗ направили на довивчення.

ЗМІНИ ДО РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ

Про внесення змін до «Програми  соціально-економічного і культурного розвитку району» доповідала начальник управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури РДА Наталія Паніна. Щодо будівництва об’єктів охорони здоров’я: планується поточний ремонт приміщення сільських медичних амбулаторій у Глибокому, Горі, Ревному, Кіровому, Пролісках та ФАПів — у  В. Олександрівці й Мартусівці. Капітальні ремонти чекають профмедкабінет в ЦРЛ та Старинську дільничну лікарню.

Також  проведуть капітальний ремонт ДНЗ «Ялинка» у Старому; закінчать утеплення фасаду Гірської ЗОШ (харчоблок), замінять підлогу в початкових класах Вороньківської ЗОШ.

Культура і спорт: до попередніх планів додали капітальний ремонт будинку культури у Старому та будівництво спортивних майданчиків із тренажерами у Старому й Глибокому. Відремонтують і адмінбудівлю районної ради.

Відповідно до змін у Програмі внесено зміни і до районного бюджету.

 РЕФОРМА МВС У ДІЇ

Начальник Бориспільського ВП ГУНП  в Київській області Роман Козьяков нагадав про хід реформи МВС — з 7 листопада минулого року  на зміну міліції прийшла новостворена поліція:

— Два місяці працюємо в новому режимі: введено групи швидкого реагування, три з них працюють у районі, дві – в місті. Групи цілодобово знаходяться на території. Другий тиждень працює патрульна поліція. 12 автомобілів підпорядковано Департаменту патрульної поліції: 10 з них обслуговують місто, два – аеропорт. Наразі розглядається питання розширення меж служби.

За минулий рік до відділу надійшло майже 19 тис. звернень. Найпоширеніші правопорушення – майнові злочини, розкрито 14%.

Активно долучились до обговорення інформації депутати В. Солдатенко,  В. Тищук.

Депутат Володимир Шаповал вніс пропозицію повернути номер телефону спецлінії «102» до місцевого відділу, адже додзвонитися на нього наразі – щось із області фантастики.

Громадський порядок у населених пунктах Бориспільщини забезпечують 16 дільничних інспекторів, наразі планують збільшити їх кількість до 26-ти, адже на декого припадає по вісім населених пунктів.

Голова комісії з  питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією Віктор Сайко запропонував питання законності й боротьби зі злочинністю, охорони громадського правопорядку на території району винести на засіданні колегії РДА.

 «ТУРБОТА» НАДАВАТИМЕ ДОПОМОГУ

Голова постійної комісії з питань гуманітарної сфери Анна Ільчишина озвучила зміни до районної комплексної програми «Турбота» на 2016-2020 роки. Відтепер одноразову матеріальну допомогу до 20 тис. грн надаватимуть мешканцям району при пожежі, стихійному лиху, внаслідок якого завдано значного збитку помешканню, майну потерпілого або його здоров’ю.

 РОЗДЕРЖАВЛЕННЯ

На сесію винесено питання про реформування друкованого ЗМІ «Трудова слава» та редакції міськрайонки, одним із співзасновників якої є районна рада. І. Недогибченко поінформував, що ЗУ «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» набрав чинності з 1 січня 2016 року, й органи влади повинні у визначені законодавством терміни прийняти пропозицію колективу редакції щодо реформування з подальшим виходом районної ради зі складу співзасновників. Реформування відбуватиметься поетапно, тож попереду ще майже два роки співпраці у звичному руслі.

 СПИСАТИ ТЕ, ЧОГО НЕМАЄ

Голова постійної комісії з питань земельних відносин, комунальної власності, будівництва та архітектури Антон Мотрич нагадав, що в лютому  на сесії ради було прийнято рішення про припинення діяльності БРПТМ «Райтепломережа». Під час ліквідаційної інвентаризації на балансі виявлено основні засоби, що потребують списання, але по факту їх не можуть знайти. Фактично списати те, чого немає, неможливо. Директорка підприємства Тетяна Нечитайло пояснила, що часті зміни керівництва і бухгалтерів даються взнаки, і крайнього знайти в цій ситуації важко. За рішення проголосували одноголосно, але лише з додатком № 1, списавши самоскид 1989 р. випуску та  передавши його у власність КП «Зубр». До наступної сесії керівник Райтепломережі  займатиметься розшуком решти засобів, вказаних у додатку № 2.

 ПО СУТІ

  • На сесії затвердили технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки дев’ятьом мешканцям району, а також внесли зміни до Програми «Забезпечення населення Бориспільського району якісною питною водою в достатній кількості на 2013-2020 роки».
  • Депутати підтримали звернення Бориспільської  районної ради, яке ініціював Віталій Гордієнко, до президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради щодо недопущення економічно необгрунтованого підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.
  • Державний реєстратор не може зареєструвати Процівську школу, оскільки її засновником донині була сільська рада. Аби фінансування цієї школи відбувалося з районного бюджету на належному рівні, необхідно, щоб до складу засновників увійшла районна рада. Рішення прийнято в цілому. Утрималося четверо депутатів  від «Свободи».

Засновник ГО «Бориспільська Січ» Наталія Андрощук подякувала депутатам за допомогу воїнам, які обороняють кордони держави. 24 рази «Бориспільська Січ» побувала  на сході. Жодного разу не відмовив у допомозі воякам голова райради Владислав Байчас, заступник голови РДА Роман Шуменко, директор СТОВ «Старинська птахофабрика» Олександр Зубчук. Продукти харчування, одяг, засоби гігієни, електростанції, бензопили, пальне доставляли з їхньою допомогою. Н. Андрощук вкотре звернулася до народних обранців за допомогою для сім’ї одного із захисників — бійця 93-ої бригади, заступника командира батальйону «Карпатська Січ» Павла Павлюка. Суть у тому, що за два роки до війни сім’я Павлюків, переїхавши з Луганська, купила  кімнату в будинку готельного типу в Рогозові. Кімната виявилася досить холодною, а в родині двоє діток. Тож поки чоловік воює, дружина позичила гроші й утеплила домівку, але віддати борг не має чим.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button