Говорили про судмедекспертизу, штрафи, пільговий проїзд…

Із пленарного засідання сесії міської ради

Березнева сесія Бориспільської міської ради хоч і розпочалася злагоджено, але тривала понад шість годин, оскільки головуючому Анатолію Федорчуку кілька разів з тих чи інших причин доводилося оголошувати перерву, під час якої вишукувати компроміси з проблемних питань. Цього місяця, відповідно до закону, обранці голосували поіменно за кожне прийняте рішення за допомогою системи для електронного голосування. Кожен депутат мав спеціальний пульт. Віднині результати голосування на сесіях та хто і як голосував будуть розміщені на офіційному сайті міської ради (http://borispol-rada.gov.ua/). Обранці розглянули близько 150 питань.

На сесії вручено Подяку від добровольчого батальйону «Золоті ворота» тренеру з пауерліфтингу Юрію Ликову за волонтерську допомогу. Як наголосив представник батальйону, Подяка хоч і недороговартісна, але цінна тим, що видрукувана безпосередньо в зоні АТО і власноруч підписана командиром батальйону.

Також міський голова Анатолій Федорчук привітав вихованку міської ДЮСШ ученицю ЗОШ № 8 Ангеліну Киях (тренер-викладач Юрій Ликов) з вагомою перемогою у чемпіонаті Європи з класичного пауерліфтингу, що проходив  з 5 по 12 березня 2016 року в естонському місті Тарту. У змаганнях взяли участь 358 учасників з 26 країн. Бориспіль у складі юнацької збірної України представляла А. Киях (2002 р. н.), Ю. Ликов був призначений одним із тренерів збірної України на вищевказані змагання.

Ангеліна гідно дебютувала на міжнародному помості, ставши срібною призеркою чемпіонату Європи серед дівчат, також вона отримала срібло у трьох окремих справах, здобувши у підсумку 4 срібні медалі чемпіонату Європи й виконала перший дорослий розряд. У командному заліку наші дівчата посіли ІІІ командне місце.

 

Послуги судмедекспертизи безкоштовні, благодійні внески – будь ласка

У роботі сесії взяв участь начальник Київського обласного бюро судово-медичної експертизи Костянтин Ворошилов. Він подякував міському голові і депутатському корпусу за побудоване приміщення бориспільського відділення судово-медичної експертизи і зауважив, що воно є одним із найкращих в Київській області. К. Ворошилов поінформував, що відділення працює щодня з 09.00 до 14.00, включаючи суботу. Телефон обласного бюро – 456-91-90. Відповідаючи на запитання депутата Ярослава Годунка, чи правда, що за проведення експертизи в Борисполі беруть тисячу гривень, відповів, «що це плітки, оскільки їх послуги безкоштовні. Благодійні внески робить той, хто може собі це дозволити, адже обладнання відділення застаріле і потребує оновлення». А. Федорчук запропонував оформити у відділенні інформаційний стенд, на якому розмістити перелік послуг, що надаються, вказавши прізвище відповідального за роботу. Це, за його словами, допомогло б уникнути зайвих запитань і претензій.

Як каратимуть порушників?

Депутати виявили бажання поспілкуватися з начальником новоствореної патрульної поліції Майєю Бреславською. Оскільки структура працює нещодавно, виступ Майї Євгеніївни був прагматичний і лаконічний, але спілкування викликало особливий інтерес у чоловіків-депутатів. Керівниця наголосила, що нові поліцейські успішно знайомляться з Борисполем, вивчають специфіку території. На сьогодні містом патрулює 12 екіпажів. Олег Романов поцікавився, чи буде поліція фінансово карати порушників, які спалюють сміття, задимлюючи місто, і наполягав, щоб за такі правопорушення штрафували, а не застосовували методи виховання, як на цьому акцентувала виступаюча. Депутат Володимир Шалімов звернув увагу начальника патрульної служби на те, що потрібно краще патрулювати район Комсомольського озера. З конкретними пропозиціями також звернулися депутати Олег Верес, Ярослав Годунок, Микола Грона.

 Учасники АТО їздитимуть у транспорті безкоштовно

Депутат Ярослав Годунок звернувся до колег відмінити рішення виконкому, яким на міських маршрутах встановлено два пільгові місця. Покращення рухомого складу не відбувається, перевізники одержать з бюджету чималу суму компенсації. Але ж коли влада давала дозвіл на здорожчання проїзду до 3 грн 50 коп., перевізники обіцяли, що обмежень для пільгових категорій не буде  – ось аргументи, які навів депутат, виносячи питання на сесію. В. Шалімов і В. Мартишко зауважили, що сьогодні перевізникам важко працювати, тож не варто відміняти рішення виконкому. Громадський активіст Надія Литвиненко повідомила, що об’єднання АТО «Київська Русь» забезпечить пластиковими картками всіх учасників АТО для безкоштовного проїзду в транспорті. Узагальнюючи ситуацію з пільговиками, міський голова наголосив, що Верховна Рада проголосувала за закон, що надавав право пільговикам на безкоштовний проїзд, але його ветував президент. Отже, депутати не підтримали пропозицію колеги відмінити рішення виконкому щодо двох пільгових місць.

 Паркувальні місця на тротуарі?

До депутатів звернулася будівельна організація «Бориспільміськбуд», що добудовує сумнозвісний будинок, який жителі міста охрестили як Кінг-Конг, з проханням надати дозвіл на розташування паркувальних місць біля новобудови в бік тротуару. Як пояснив керівник організації, об’єкт не зможуть здати в експлуатацію, оскільки відсутня необхідна кількість паркувальних місць. Депутат І. Петренко закликав колег не підтримувати прохання забудовника, адже це створить дуже непросту ситуацію для мешканців міста. Потрібно подумати про те, що поруч знаходиться гімназія «Перспектива». У забудовника є інший варіант вирішення питання: знесення аварійного житлового будинку по вул. Київський Шлях, що поруч з хмарочосом, де і розташувати паркувальні місця. Тільки існує одне «але»: людям потрібно натомість надати 16 квартир. А в забудовника, за словами керівника, коштів немає, попит на житло мізерний. Тож під час обговорення «шантажували» з обох сторін. Забудовник погрожував, що в разі затягування здачі будинку владу пікетуватимуть понад 200 інвесторів, які роками чекали на житло, вклавши власні кошти. Не менш колючими були погрози з боку мешканців сусіднього будинку, які сьогодні змушені винаймати житло, оскільки в їх власних квартирах небезпечно проживати. Одна з них – Г. Социянц – звернулася до депутатів з проханням захистити їх права. В результаті обранці не підтримали звернення забудовника.

 «Хочеш газ – встанови саме цей лічильник!»

Сесією також було підтримано депутатський запит Я. Годунка до голови правління «Київоблгаз», в якому сказано, що при проектуванні системи газопостачання на індивідуальний житловий будинок проектантів змушують запроектовувати лічильники обліку газу одного виробника, які є дорожчими на 20 відсотків від інших аналогічних лічильників. І ці лічильники нараховують більше спожитого газу, від чого страждають споживачі. Якщо проектом передбачено встановлення іншого лічильники, документи не затверджуються ПАТ «Киїоблгаз». У зверненні — прохання пояснити, на підставі яких законів затверджують такі проекти, і вжити відповідних заходів.

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення

Share Button