«Народна війна»: З ЕКСКУРСОМ У МИНУЛЕ

У виставковій залі Бориспільського державного історичного музею відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Народна війна». Ініціатор – член Київського «Меморіалу», козак полку «чорних запорожців» Василь Ільчишин. Це розповідь про антибільшовицький опір на території України в 1917-1932 роках.

Експозиція представляє статистичні матеріали  всіх тогочасних українських губерній та в цілому по Україні щодо дій підпільних організацій, повстанських загонів, стихійних селянських виступів, загонів самооборони проти терористичної та злочинної соціально-економічної політики радянського режиму. Для створення виставки використано матеріали державних та галузевих архівів  СБУ  з вісімнадцяти областей України. Опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Використано понад 300 фотографій з центрального державного кінофотоархіву України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ. Також експозиція представляє низку досі невідомих документів і свого часу ретельно замовчуваних фактів.

За словами ідейного натхненника виставки Василя Ільчишина, «Народна війна» тісно переплітається з подіями на сході України, і підростаючому поколінню потрібно про це розповідати. Тож саме школярів першого дня старту виставки повели в історичний екскурс.

По завершенні заходу слово надали українському поетові, лауреату премії ім. А. Малишка Петру Засенку, який продекламував декілька своїх патріотичних поезій.

Фотовиставка «Народна війна» у Бориспільському державному історичному музеї триватиме до 17 квітня.

Інф. «ТС»

Share Button