Воїни України: від давнини до сучасності

28 березня у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відкрилася виставка Сергія Дячука «Воїни. Державна та військова еліта від Русі до України». На експозиції представлено 17 колажів, присвячених різним історичним постатям, які свого часу боролися за незалежність України. Загалом до «Воїни. Державна та військова еліта» потрапило 30 особистостей.

Виставка має досить незвичний формат: кожен колаж містить безліч різних зображень і малюнків, текст практично відсутній. Як пояснив сам автор, таким чином він хоче залучити молодь вивчати історію самостійно, спонукати їх цікавість до пошуку й аналізу. Серед найбільш упізнаваних борців за незалежність України – Бандера, Шухевич та ін. Учні КВЛ ім. І. Богуна з цікавістю розглядали та слухали коментарі С. Дячука. Для них це не просто історичні постаті, а й приклад для наслідування. Адже хлопці обрали професію захисник Вітчизни.

У рамках заходу керівництво ліцею вручило грамоти всім причетним до створення виставки. Вона експонуватиметься упродовж двох місяців.

Сергій Дячук про творчі плани, прапори та перемогу

Віднедавна Сергій Дячук – працівник Бориспільського державного історичного музею. Тож підтримати свого колегу до Києва поїхала і делегація з Борисполя у складі працівників музею, управління освіти і науки, місцевих ЗМІ. «ТС» вдалося поспілкуватися з автором особисто.

«ТС»: Пане Сергію, коли виникла ідея створення виставки?

С.Д.: Ідея візуалізувати історію виникла ще 10 років тому. У 2005-му я саме закінчив історичний факультет, тоді ж відбулася «помаранчева революція». По закінченні навчання почав працювати у музеї книги та друкарства. Там, проводячи екскурсії, став помічати, що чимало людей не знає багатьох важливих для української історії постатей, а молодь не впізнавала відомих особистостей на портретах. Тоді зрозумів, що необхідно доносити нашим дітям історію країни. Так з’явився творчий ентузіазм.

«ТС»: Чому обрали саме такий формат?

С.Д.: Це бароковий стиль, такий собі прадід комікса, плаката й постера. До всього, я трохи малюю. Суть цього формату в тому, що за допомогою мінімальної кількості тексту, через зображення передати дух постаті, її характер, тогочасної епохи загалом.

«ТС»: Що з представленого на виставці для Вас найцінніше?

С.Д.: Прапори. Тут є прапор з написом «Бориспіль» – експонат відділу «Сучасний Бориспіль» державного історичного музею. Він пройшов дві революції. Це таке собі уособлення європейських цінностей, які відстоювали активісти й студенти. Ще є волонтерський прапор, на якому стоять автографи українських військовослужбовців. Є прапор з Донецького аеропорту. До речі, всі вони побували на передовій у зоні АТО. Ці прапори мають свою історію і є безцінними, їх не можна виміряти у грошовому еквіваленті. Вони – певного роду святині. Дуже важливо не забувати подвиг тих людей, які віддали своє життя за нашу країну, і пам’ятати, хто ми є. Лише так зможемо перемогти.

«ТС»: Ваші творчі плани на майбутнє?

С.Д.: У найближчих планах – представлення виставки. На 9 травня хочемо тут (у КВЛ ім. Богуна – прим. авт.) провести молебень за загиблими героями разом зі справжніми капеланами. Чи експонуватиметься виставка у Борисполі, сказати поки що складно.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button