Загадка загибелі Чорновола залишається, кримінальну справу не закрито…

17-та річниця від дня смерті В’ячеслава  Чорновола зібрала на місці його  загибелі на 35-му  кілометрі чимало люду: його рідних, представників міської та районної влади, членів Бориспільського осередку НРУ, представників громадськості. Його ім’я і донині лишається символом незборимості українського духу, а життя — прикладом справжнього патріота України.

Про це говорили в своїх промовах виступаючі. Сестра Героя Валентина Чорновіл розповіла про започаткування ним національно-патріотичного руху та руху шістдесятництва. Міський голова Анатолій Федорчук вручив пані Валентині Подяку Бориспільського виконавчого комітету міської ради за активну громадську позицію та вагомий внесок у національно-патріотичне виховання учнівської молоді. Лунали Державний Гімн України та улюблена пісня В’ячеслава Чорновола «Червона калина».

Після мітингу з ініціативи Бориспільської організації НРУ (керівник А. Чабанюк) у міській бібліотеці відбувся «круглий стіл», на якому виступив тодішній голова комісії з розслідування загибелі В. Чорновола, його соратник у боротьбі за  незалежну Україну Микола Степаненко. На думку пана Миколи, який представляв в суді інтереси родини Чорновола, і який є професійним слідчим (саме з цієї посади розпочинав свою трудову діяльність), загибель Чорновола є не звичайним ДТП, а спланованим  вбивством.

Добродій Микола намагався пояснити, чому цей справді чесний чоловік, якого й донині він особисто вважає святою людиною, не влаштовував багатьох, у тому числі й деяких членів власної організації. Розповів він і про те, що з самого початку, за його глибоким переконанням,  слідство завідомо стало на хибний шлях. Так, особи, які підписували акти експертизи,  самі ж пізніше зізналися, що навіть не бачили тіла покійного Чорновола. Водночас існує навіть версія, яку висунув тодішній заступник головного прокурора України Микола Голомша, що Чорновола вже після аварії добивали кастетом.

Ще одна красномовна деталь, про яку розповів М. Степаненко: «Не спрацювали подушки безпеки. Але чому?» і продовжив: «Тож виникає запитання: «Чи могли слідчі так нахабно, сміливо і безкарно закривати очі на неспрацювання подушок безпеки та сфальсифікувати відтворення ДТП без згоди чи команди на те керівництва МВС України?» І таких  заитань, на думку М. Степаненка, ще безліч. Їх він виклав у своєму тритомному виданні, де йдеться про зарані сплановане вбивство Чорновола,  яке подарував  міській бібліотеці. Переглянути це видання у читальному залі відтепер має змогу кожен, хто цікавиться постаттю В’ячеслава Чорновола.

М. Степаненко  під час «круглого столу» намагався показати на конкретних фактах пряму зацікавленість у своїй дискредитації  як очільника комісії під час розслідування справи.  Факт  існування другого, так би мовити, запасного  КАМАЗу, який ним було  доведено, навіть не приймався до уваги під час слідства.

І хоча Бориспільським судом справа саме у якості ДТП була закрита, та на державному рівні  продовжує лишатися відкритою. Вона знаходитися у Генеральній прокуратурі на додатковому розслідуванні, оскільки існує безліч доказів, що свідчать про навмисне вбивство. Тож є ще сподівання, що під тиском громадськості  розслідування буде поновлено.

Наталія Можайкіна «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button