ДОПОМОГА ВІД СТОЛИЧНИХ ЛІЦЕЇСТІВ

Учні технічного ліцею міста Києва передали матеріальну та гуманітарну допомогу Бориспільському центру психосоціальної адаптації для переселенців. Гроші зібрали на ярмарку, організованому своїми силами: діти власноруч виготовляли смаколики, продавали і купували один в одного. Приємно, що, окрім 550 ліцеїстів, до благородної справи долучилася адміністрація та персонал навчального закладу.

Президент учнівського самоврядування Ілля Загребельний розповів, що по одній парті на клас було замало і довелося доставляти: «Велику роль відіграють учителі, які виховують оту людяність, доброту і милосердя до ближнього свого. Це приклад того, як потрібно допомагати вимушено переміщеним особам, аби вони могли асимілюватися у новому суспільстві тут і зараз». У результаті зібрали близько 10 тис. грн, які розподілили між центром та військовим госпіталем.

Загрозливі події, що панують у нашій державі, спричинили небувалу вимушену внутрішню міграцію. Сотні людей змінили місце проживання та праці: вимушено переміщених осіб у Борисполі більше двох тисяч. І хоча Центр психосоціальної адаптації для переселенців функціонує лише півроку, але вже має до трьохсот постійних відвідувачів. Насамперед він призначений для спілкування та знайомства тимчасово переміщених осіб. Передусім – жінок і дітей. Тут діють дитячі групи, де за малечею переселенців не лише доглядають у відсутність батьків, а й навчають необхідним навичкам для безпечного перебування у суспільстві. Втім координатор Центру Валентина Буковська наголосила, що над розширенням комплексу психосоціальних послуг вона та її колеги працюватимуть щонайменше два роки, залежно від потреб переміщених громадян.

Центр розташовано за адресою: вулиця Київський Шлях, 127-Б/1 (ТЦ «Золоте Руно»).

Інф. «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button