Пристрасті за короваєм, або Пригоди китайців у Борисполі

Вони практично не випускають із рук телефони і фотографують усе – школярів у вишиванках, раритетні плакати у класі біології, навіть спортивну залу, де невдовзі має з’явитися скеледром. Їм цікава кожна дрібниця, адже їх школа у Китаї зовсім інша.

Танцювальні дипломати

Китайські школярі приїхали в Україну з провінції Хенань, що налічує близько ста мільйонів жителів. Це учні міжнародної школи мистецтв, де одним із ключових напрямів є розвиток спортивних бальних танців. У Борисполі вони облюбували бальну школу «Діамант», що працює при НВК «Гімназія «Перспектива».

Як розповіли керівники школи «Діамант» Іннеса і Артем Руденки, китайські школярі уже провели кілька тренувань із українськими парами і були вражені відкритістю та емоційністю наших танцюристів.

«Ми неодноразово були в Китаї від Федерації спортивного бального танцю. Сподіваємось на подальшу співпрацю. Перший крок уже зроблено, незважаючи непросту ситуацію в Україні, китайські школярі все ж приїхали і тепер чекають нас у гості», — розповіли бориспільські танцівники.

Вишиванки, коровай та гарненькі дівчата

Українську школу в усій її красі учні з Китаю побачили під час екскурсії до гімназії «Перспектива». Тут і вишиванки, і щира англійська, і раритетні плакати з біології, а на солодке – майстер-клас із випікання короваю у фольклорному обрамленні, що вразило гостей неабияк.

Зафільмувавши чи не кожен рух бориспільських коровайниць, іноземці розповіли, що навчаються без оцінок, часто беруть участь у змаганнях, а також вивчають іноземний досвід. Керівник відділу спортивного бального танцю Лю Ко Чін пояснив, що головну увагу в їх школі приділяють танцям, а на решту занять залишається не так уже й багато часу. Часто саме на базі цього навчального закладу проходять найважливіші та наймасовіші конкурси. Виглядає заклад, як картинка з майбутнього. І, за словами українських педагогів, це просто «наукова фантастика».

А поки вчителі розглядають презентацію, українські школярі просять, аби їх гості розповіли, що їм найбільше сподобалося в «Перспективі».

«Гарненькі дівчата, яких у вас неймовірно багато… ну і хлопці теж», – трохи ніяковіють іноземці, а гімназисти уже кличуть їх робити селфі, обмінюються контактами та обіймаються.

Однією ногою в Європі

Заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії «Перспектива» Оксана Большакова не приховує, що у захваті від Китаю. Тому їй так цікаво дізнатися більше про освіту в країні та про методи виховання дітей. Презентація школи мистецтв її вразила, але це не показник, адже освітній заклад має міжнародний рівень, а отже, і фінансується краще за решту.

Натомість заступника директора пишається бориспільськими школярами: «Вони вільно і впевнено володіють англійською, а це означає, ми вже однією ногою в Європі». О. Большакова додала, що подібні зустрічі необхідні для того, аби кожна дитина мала змогу зрозуміти: незважаючи на національні та культурні відмінності, люди однакові у своїй доброті й любові.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button