Робота для сильних духом

Сьогодні завдяки мужності та самовідданості українських військових авторитет і престиж армії зріс до небувалих висот. Нині бути військовослужбовцем не просто почесно, а й досить вигідно.

Про переваги та перспективи контрактної служби у Збройних силах України «ТС» розповіли військовий комісар Бориспільського об’єднаного міського військового комісаріату Володимир Мойсеєнко, його заступник Андрій Гребенюк, відповідальний виконавець військового комісаріату Володимир Пшенишний та провідний спеціаліст військкомату Антоніна Штефуник.

За даними Бориспільського ОМВК, на військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 60 років, у хорошій фізичній формі та без протипоказань від лікарських комісій. До армії приймаються й жінки, які відповідають вимогам проходження військової служби та придатні за станом здоров’я.

Кожному військовослужбовцю держава гарантує щомісячне грошове забезпечення: солдатські посади – від 7098 грн, сержантські – від 8500 грн, командир взводу – від 9083 грн, командир роти – від 10002 грн, командир батальйону – близько 12084 грн. Такі ж виплати передбачаються і на відпустку (допомога на оздоровлення). До всього, існують й інші додаткові грошові виплати, серед яких підйомна допомога, матеріальна допомога для вирішення соціальних питань тощо. Надається щорічна відпустка від 30 днів, яка зростає зі збільшенням вислуги.

Вступаючи на контрактну службу, кожен військовий має право вільно обирати місце та умови служби по всій Україні. При зміні місця проживання військовослужбовця на нове місце служби виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного фінансового забезпечення та 50% на кожного члена сім’ї грошової компенсації при виконанні задач у польових (екстремальних) умовах служби.

Якщо особа приймається на військову службу за контрактом на строк до закінчення особливого періоду (або до дня фактичної демобілізації), за нею зберігається попереднє місце роботи та посада. А з бюджету компенсується середній заробіток на підприємстві, де вона працювала. У разі якщо військовослужбовець є фізичною особою-підприємцем, то на час проходження служби державна реєстрація підприємницької діяльності не припиняється.

Крім цього, військовослужбовець отримує ще безліч переваг. Зокрема, право на отримання безкоштовного житла за рахунок держави, забезпечення безкоштовним медичним та санаторно-курортним лікуванням, речовим майном, можливість отримання заочної вищої освіти під час служби, в тому числі за рахунок Міністерства оборони України (після підписання другого контракту), щорічна відпустка від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги, додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні, інші згідно із законом) тощо.

Тож усі, хто бажає проходити військову службу за контрактом, можуть звертатися до Бориспільського ОМВК.

На фото: відповідальний виконавець військового комісаріату Володимир Пшенишний, військовий комісар Бориспільського об’єднаного міського військового комісаріату Володимир Мойсеєнко, його заступник Андрій Гребенюк та провідний спеціаліст військкомату Антоніна Штефуник

Share Button