Трипільські вази серед Європейської площі

Початок березня у Борисполі стартував з планових робіт із благоустрою, а саме: відкрито третій сезон з  реконструкції центральної площі міста.

Підтвердженням став факт доставлення 2 березня шести велетенських ваз, створених  молодими київськими дизайнерами приватної студії садового дизайну ART Stepanov. Габаритні вироби, виготовлені з арматури і товстого бетону, стилізовані під трипільські, тому штучно зістарені зовні та подекуди оздоблені елементами українського орнаменту. Садові скульптури встановили на зелених острівцях реконструйованої частини площі. Велетенські вази виглядають незвично й оригінально, а отже, цілком справляються з головним своїм призначення. Художник Ольга, автор дітища, пояснила, що скульптури можна обіграти, обсадивши їх квітами, виткими рослинами чи приєднати до водограю.

Процесом встановлення ваз керував перший заступник міського голови Микола Корнійчук. Він розповів «ТС», що влада Борисполя має намір зробити головну площу зручною для відпочинку містян. На запитання, яка вартість скульптур, суму не назвав, відповів так: «Якщо хтось захоче купити такі собі на дачу, вийде дорого, а для міста ці вироби – дешево». Наскільки дешево –  поки таємниця, але те, що дизайнерські вази не під силу буде зруйнувати вандалам та поцупити злодіям –  вже очевидно.

Дизайнери із ART Stepanov по-справжньому перейнялися творчим процесом Борисполя і обіцяють здивувати нас креативними ідеями щодо оновлення морально і технічно застарілого фонтану «Кульбабка», є наміри перетворити його на водоспад із освітленням.

До теми. Микола Корнійчук зізнався, що реконструкція третьої, але не останньої частини площі підійде впритул до будівлі «Сільпо», однак МАФи, що поряд торгують молоком та кренделиками,  вціліють, їх не чіпатимуть. «За приміщенням Бориспільської РДА, перед школою № 1 — сквер. Уже розробляється проект його осучаснення. Передбачено плавний перехід із центральної площі до скверу, спільна територія виглядатиме в єдиному стилі», — поділився планами керівник. Сквер планують назвати на честь учасників АТО. Старі дерева обіцяють не чіпати і посадити молоді, а розкішний кущ ялівцю перед РДА обгородять — тож порожньою площа не стоятиме, її достойно вберуть у зелень. Адже прогулюватися влітку відкритою сонцю та вітру територією поблизу траси буде не комфортно, навіть за наявності фонтану.

Оксана КОБЗАР, «ТС»

Share Button