«ЇХНІ ВИСТАВИ – НАШІ ПРЕМ’ЄРИ!»

Муніципальний театр Бориспільської міської ради продовжує підкорювати серця глядачів. 13 лютого заклад здивував не лише постановкою, а й неординарним рішенням залучення публіки. Так, на маленькій, однак компактній сцені, студенти Київського національного університету культури та мистецтв презентували сучасну мелодраму без антракту «Валентинів день».

Спектакль зовсім не про День Святого Валентина. Побудований на драматургічній основі Івана Вирипаєва, він є продовженням відомої п’єси Михайла Рощина «Валентин і Валентина».

Глядач потрапляє в дивну квартиру. Шістдесятирічна Валентина живе одна – якщо не враховувати її суперницю-розлучницю, п’яницю Катю, вдову Валентина, який двадцять років, як помер. Катя і Валентина сваряться і миряться, їдять торт (з нагоди ювілею Валентини), співають молодецьких пісень, стріляють із рушниці чоловіка, ненавидять одна одну, як запеклі вороги, і люблять…  як близькі й рідні люди.

П’єса трагічна і смішна, поетична і безсарказна. Періодично виникають флешбеки в минуле героїв (ось їм по двадцять років, ось по сорок…). Це не просто спосіб розповісти історію, а й перенести глядача у події минулого.

Протягом двогодинного перегляду ситуація нагадує «мінне поле», де «сміх і гріх» сплітаються воєдино. Так і життя героїнь більше схоже на безперервний бій на барикадах за чоловіка. Але в кінці відбувається примирення і  порозуміння.

Попри юний вік, третьокурсники тримали увагу глядача весь час, викликаючи суперечливі емоції – від радості до сліз.

Директор театру Світлана Бевз розповіла про новий формат співпраці зі судентами, які є акторами закладу: «Їхні вистави – наші прем’єри. На базі вузу відбуваються постановки і репетиції, а генеральні вже у нас. «Керує парадом» талановитий режисер-постановник, викладач університету Анна Самініна, з якою познайомилися, коли вона була в журі одного з місцевих конкурсів. Великий плюс у тому, що юні актори за короткий термін ставлять повноцінні вистави».

У бориспільців буде нагода переконатися у цьому вже 5 березня на прем’єрі вистави до Міжнародного жіночого дня «Хаос. Жінки на межі нервового зриву». А для тих, хто не встиг стати свідком «Валентинового дня», така нагода випаде у суботу, 12 березня.

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

Share Button