У Старому говорили про об’єднання громад, благоустрій і розвиток села

19 лютого у селі Старе відбулося чергове засідання сільської ради. На сесії були присутні всі депутати, за виключенням одного. Поспостерігати за роботою народних обранців і взяти безпосередню участь в обговоренні прийшли також представники громади сіл Старе і Васильки.

На порядку денному – чотири питання, серед яких розгляд розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громади Київської області» від 18.11.2015 року. Простіше – об’єднання громад у рамках адміністративно-територіальної реформи.

Старинці проти об’єднання

Як наголосив Старівський сільський голова Валерій Макаренко, згідно з перспективним планом, запропонованим Кабміном, громада Старого та Васильків має увійти до Мирненської об’єднаної громади разом із Сошниковом, Малими Єрківцями і, власне, Мирним. За словами Валерія Миколайовича, депутати сільради вже обговорювали це питання і дійшли висновку, що об’єднуватися ні з ким не бажають. «Це питання порушувалося і на районному рівні, де сільські голови з усієї Бориспільщини також висловили небажання об’єднуватися», ̶ розповів В. Макаренко.

Не забули запитати й думку громади: напередодні сесійного засідання депутати роздали своїм виборцям анкети, де люди мали висловити власне ставлення до об’єднання. За словами сільського голови, більшість населення також негативно ставиться до реформи.

Як зауважив депутат Бориспільської районної ради Сергій Кравченко, у законі прописано, що об’єднання громад має бути добровільним волевиявленням місцевих жителів: «Усе має відбуватися згідно з законом. Якщо старинці й васильківці проти об’єднання з іншими селами, то їх ніхто не має права змусити це робити».

Врахувавши підписи жителів сіл, депутати одноголосно проголосували за визнання Старівської сільської ради окремою територіальною громадою. Планується направити звернення до Бориспільської райради та Бориспільської РДА, аби вони підтримали сільську громаду у їх волевиявленні.

За словами В. Макаренка, подібне рішення було прийнято і в Сошникові.

Перспективи розвитку села – на стадії розробки

Розглядалися й інші питання, зокрема, зміни до бюджету на 2016 рік. Так, сільська рада виділила 40 тисяч гривень на два нові водяні насоси. За словами В. Макаренка, наразі Старе підключене до свердловини, що у Сошникові. Через відсутність належного тиску в системі деякі жителі Старого мають проблеми з водопостачанням. Одну із запланованих свердловин уже було запущено, що трохи покращило ситуацію. Як повідомив сільський голова, запуск ще однієї свердловини має вирішити проблему з водою остаточно.

Ще 34 тис. 400 грн було виділено на виплату одноразової матеріальної допомоги окремим жителям сіл Старе та Васильки, які найбільше цього потребують. Таких виявилося 22 особи. Бюджетна комісія розглянула всі заяви й прийняла відповідне рішення. Депутати проголосували позитивно.

До всього, за словами В. Макаренка, у майбутньому планується провести освітлення вулиць, ремонт доріг, благоустрій, капітальні ремонти лікарні, будинку культури, садочка, відновити пільги найбільш вразливим категоріям населення та багато іншого. Як наголосив сільський голова, наразі спільно з депутатами розробляється проект соціально-економічного розвитку села.

Тож планів у сільської ради та народних обранців, як і роботи, – безліч. Та, як підкреслив В. Макаренко, депутатський корпус надзвичайно злагоджений і завжди готовий працювати на благо громади.

Ольга Рогач, «ТС»

«Механізм об’єднання не напрацьований, а тому недоцільний»

IMG_6624Старинці й васильківці переважною більшістю виступили проти об’єднання, як і депутатський корпус. Чому ж Старівська громада ставиться до реформи негативно, «ТС» запитала у сільського голови Валерія Макаренка:

«Наразі об’єднання громад є недоцільним, адже механізм проекту ще не напрацьований. Як приклад – Калитянська громада, яка після об’єднання почала «тріщати по швам». Думаю, сьогодні мало хто насправді розуміє, як це все має відбуватися. Не хочу, аби нову реформу випробовували на нас. Перед тим, як об’єднуватися, ми маємо до кінця зрозуміти, що зміниться і чи потрібно нам це взагалі. Якщо все ж постане необхідність об’єднатися, то рішення має все одно прийняти громада – на референдумі».

Share Button