Хотіли тепла і проїзду

Досить емоційною була незапланована зустріч громади Борисполя з міською владою. Діалог відбувся у понеділок, 8 лютого, у залі засідань міськвиконкому за ініціативи містян, стривожених високими рахунками за опалення у квитанціях за січень, незважаючи на встановлені у складчину лічильники тепла в багатоповерхівках. Також люди нарікали на нові обмеження проїзду пільговиків у громадському транспорті з лютого – до двох за один рейс.

Міський голова Анатолій Федорчук та директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Володимир Палінка за присутності заступників міського голови, членів виконкому, перевізників уважно вислухали скарги бориспільців, серед яких більшість пенсіонери, й відповіли на всі їхні запитання.

 Дешеве тепло кануло в лету! Пенсіонерка пані Тетяна, яка мешкає за адресою Київський Шлях, 35, нарікала, що в її помешканні та сусідських квартирах занадто спекотно, й запитувала очільника «Бориспільтепломережі», навіщо так інтенсивно «кочегарити», щоб люди відчиняли вікна, а потім виставляти споживачам рахунки по 1200-1300 грн на місяць за типову «двушку» за наявності лічильника тепла в будинку? «Я опалюю вулицю, бо постійно провітрюю квартиру, навіщо мені ваші +24 С», — обурювалася жінка. Натомість жителі будинку 9 по вул. Головатого скаржилися, що в отриманих квитанціях за тепло рахунки зависокі, а в їхніх квартирах дуже холодно.

Директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Володимир Палінка пояснив, що через холодний січень рахунки у квитанціях дійсно вищі, ніж зазвичай, а встановлені рахівники тепла у багатоквартирних будинках дають змогу людям сплачувати лише за спожиті кілоджоулі, але не впливають на економію теплової енергії та не регулюють її. За словами В. Палінки, оцінити прилади обрахунку тепла й відчути реальну економію споживачі зможуть не за один місяць, а за кілька.

Стосовно нарікань на спеку чи холод у міських квартирах, В. Палінка наголосив, що котельні тепломережі працюють згідно з технічними нормами, а щодо певних температурних збоїв у помешканнях, пообіцяв розбиратися в індивідуальному порядку. Для тих будинкових комітетів, які прагнуть регулювати надходження надмірного тепла до квартир своєї висотки, керівник порадив користуватися вентилем, оскільки встановлення індивідуального теплового пункту для окремого будинку – дороге задоволення для споживачів, його вартість близько 300 тис. грн.

В. Палінка також підкреслив, що несвоєчасна сплата за тепло населенням болюче б’є по підприємству, бо на нього накладаються штрафні санкції. Із загальної суми оплати лише 15%  коштів надходить у розпорядження КП, решта – «піднімається нагору». Директор тепломережі порадив оформляти споживачам субсидію і не вірити чуткам про те, що колись власникам квартир доведеться повертати державі сьогоднішню її допомогу.

Пенсіонерів обурив і той факт, що Ощадбанк почав брати аж 7 грн за свої послуги при оплаті за «комуналку». Міський голова пообіцяв організувати зустріч із керівництвом банківського відділення впродовж тижня, щоб врегулювати питання.

Маршрутка – розкіш для пенсіонерів Болючим для наших незаможних пенсіонерів є питання пільгового перевезення. Коли люди літнього віку в розвинених європейських країнах на заслуженому відпочинку насолоджуються життям, мандруючи світом, в українських пенсіонерів своя ж держава забрала навіть ту можливість, яку сама ж і дала,  — безкоштовно користуватися громадським транспортом. А. Федорчук пояснив, що відповідно до Держбюджету на 2016 рік, держава пільгові перевезення лишила, але коштів на те не виділила, перекинувши проблему на розгляд місцевих рад. Тому офіційний Бориспіль спільно з перевізниками прийняв компромісне рішення: перевозити лише двох пільговиків за один рейс та компенсувати за те 1 грн 53 коп. з міської казни із витрачених перевізником 7 грн. Виконавчий комітет після обговорення одноголосно сказав «за», рішення лишається в силі. Нагадаємо: загалом у місті понад 17 тис. осіб, які мають право на пільговий проїзд, 15 тис. з яких – пенсіонери.

Лунала зустрічна пропозиція із зали: пільговикам та школярам сплачувати по 2 грн за проїзд, усім іншим – лише 3 грн. Ідею міський голова назвав слушною і обіцяв обговорити її з перевізниками.

В цілому, з усього почутого присутнім стало вкотре зрозуміло, що наша держава відверто не переймається достатком своїх громадян, як наслідок — більшість українців бідує, змушена виживати у нелегких реаліях самотужки і мріяти про достойне життя в рідній країні, якщо не для себе, то хоча б для дітей та онуків. З усвідомленням цього, не нового, факту присутні мирно розійшлися.

Оксана КОБЗАР, «ТС»

Share Button