Нотаріусів вчили реєструвати

За ініціативи Міністерства юстиції України 10 лютого у Борисполі відбувся практичний семінар для місцевих нотаріусів щодо реєстрації нерухомого майна та бізнесу.

Як розповів в. о. начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області Олексій Шевченко, 13 грудня нотаріуси набули повноцінного статусу реєстраторів. Відтепер вони можуть реєструвати право на нерухоме майно чи бізнес. Навчати нотаріусів новим функціям запросили начальника відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Бориспільської МРУЮ Оксану Суліму. Наразі подібні семінари проводяться по всіх регіонах області.

За словами О. Шевченка, ця реформа є кроком до децентралізації влади, а також демонополізації ринку послуг реєстрації. Крім цього, на думку Олексія Валерійовича, передавання повноважень реєстраторів нотаріусам дозволить зробити послуги якіснішими та пришвидшити процес їх отримання. Окрім нотаріусів, такі послуги надаватимуть і органи місцевого самоврядування. А точніше – центри надання адміністративних послуг.

Як наголосив начальник відділу нотаріату та фінансового моніторингу ГУ юстиції у Київській області Фархад Фархадов, раніше функція реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців була монопольною функцією державної реєстрації, де її виконувало декілька осіб. Сьогодні ж це близько 7 тисяч нотаріусів, до кожного з яких громадяни можуть звертатися.

У свою чергу, начальник Бориспільського міськрайонного управління юстиції Юрій Роздобудько занепокоєний свободою встановлення приватними нотаріусами тарифів на свої послуги. Адже деякі з них, за його словами, роблять оплату цих послуг непомірно високою. Це призводить до збільшення черг у реєстраційній службі, де тарифи є фіксованими. Але, як повідомив О. Шевченко, важелів впливу, які б зобов’язали приватних нотаріусів робити свої послуги дешевшими чи дорожчими, немає. На противагу цьому створюється конкурентний ринок, що може змусити нотаріусів встановлювати менші ціни.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button