Парламент врегулював порядок фінансування професійно-технічної освіти

4 лютого Верховна Рада України схвалила законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти (№3831-2) та законопроект про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти (№3830-3).

Прийняті законодавчі акти визначають, що видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах, розташованих у містах обласного значення – обласних центрах, фінансуються з бюджетів цих міст, а на інших територіях – з відповідних обласних бюджетів. ПТУ міста Києва фінансуються з міського бюджету.

Окрім цього прийняті законопроекти передбачають:

збільшення обсягу освітньої субвенції для обласних бюджетів, бюджету м.Києва та бюджетів міст – обласних центрів за рахунок розподілу частини резерву освітньої субвенції обсягом 877,9 млн грн;

надання субвенції з державного бюджету обласним бюджетам, бюджету м.Києва та бюджетам міст – обласних центрів на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах у обсязі 997,9 млн грн, передбачивши у складі загальнодержавних витрат Міністерства освіти і науки України, за рахунок відповідного зменшення стабілізаційної дотації, передбаченої у складі загальнодержавних витрат Міністерства фінансів України.

Таким чином міста обласного значення звільняються від обов’язку фінансувати заклади професійно-технічної освіти.

 

ДО ТЕМИ

Кабмін виділив 500 мільйонів на фінансування ПТУ

«За пропозицією Міністерства фінансів уряд прийняв постанову, яка дозволяє вирішити проблеми фінансування ПТУ і забезпечити належне їхнє фінансування за рахунок надання місцевим бюджетам стабілізаційної дотації з державного бюджету на підготовку кадрів у таких освітніх установах», —- йдеться в повідомленні прес-служба Кабміну.

Згідно з цим рішенням, кошти на фінансування ПТУ на загальну суму 500 млн грн будуть спрямовані обласним бюджетам, які далі розподілятимуться між містами обласного значення, де є реальна обмеженість ресурсу.

Share Button