Нові ID-паспорти уже в Борисполі

29 січня начальник Бориспільського районного відділення державної міграційної служби України у Київській області Ярослав Трищецький спільно з міським головою Анатолієм Федорчуком вручили перші у Борисполі та одні з перших у країні паспорти нового зразка.

Власниками новеньких пластикових документів стали студентка коледжу КМТК Вікторія Татаренко та учениця ЗОШ № 6 Крістіна Кірпач. Окрім них, заявки на отримання ID-картки подали вже 51 особа з міста та району.

Як розповів Я. Трищецький, паспорти громадянина України нового зразка у формі ID-картки містять безконтактний електронний носій, на якому зберігається інформація про його власника, а також його біометричні дані.

— Нові паспорти мають безліч переваг, на відміну від їх паперового попередника. Це, зокрема, зручність у використанні, зносостійкість, захищеність від підроблення тощо. Подібні ID-паспорти використовують передові європейські країни, — наголосив Я. Трищецький. — Відтепер для отримання закордонного паспорта необхідно пред’явити лише ID-картку без додаткових паперових документів. У майбутньому нові паспорти можуть використовуватися і для надання різних адміністративних послуг.

Наразі, за словами начальника Бориспільського відділення ДМСУ, паспорт має термін придатності 10 років. По закінченні цього терміну, згідно з чинним законодавством, його потрібно буде замінити. На сьогодні паспорти нового зразка видаються лише громадянам, які за віком мають отримати свій перший документ громадянина України (16 років). Особи, які вже мають паспорт старого зразка, поки не можуть замінити його на новий: ВР ще не прийняла відповідного рішення. Але, як наголосив Я. Трищецький, таке рішення невдовзі має бути прийняте.

Ольга Рогач, «ТС», фото Тетяни Підгурської

Share Button