Третя сесія районної ради: день перший

На чергову сесію районної ради прибув 31 депутат. У роботі сесії взяли участь голова районної ради Владислав Байчас, його заступник  Іван Недогибченко, голова РДА Дмитро Воронін, його заступники, керівники підприємств, установ та організацій Бориспільщини, відділів РДА, сільські голови, громада району. Головуючий В. Байчас запропонував провести сесію у два етапи. Спочатку депутати розглянуть питання, що стосуються бюджету 2015 року, а в середу, 30 грудня, затвердити решту питань, пов’язаних з бюджетом-2016.

Район і місто разом протидіятимуть туберкульозу

На адресу районної ради надійшов лист за підписом міського голови стосовно передачі міжбюджетного трансферту на придбання за спільні кошти рентгенапарату. Цю операцію здійснюватиме головним розпорядником коштів – Бориспільська ЦРЛ. Аби використати кошти своєчасно й придбати обладнання, депутати одноголосно  схвалили угоду міжбюджетного трансферту щодо передавання з міського бюджету в районний коштів інших субвенцій у сумі 2 млн грн на реалізацію міськрайонної цільової  соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз, а саме: на придбання цифрового рентгендіагностичного комплексу для ЦРЛ.

 

Індексацію бюджетникам виплатити!

Народні обранці внесли зміни до бюджету. Головні розпорядники коштів звернулися до бюджетної комісії стосовно нарахування та виплати індексації працівникам бюджетної сфери. Голова комісії з питань бюджету та фінансів Вадим Марисенко та члени комісії підтримали це звернення, а депутати райради, в свою чергу, одностайно проголосували за відповідне  рішення.

 

Межі сіл розширяться

На сесії затвердили проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж Вишеньок та Петровського (села належить до Вишеньківської сільської ради). Голова постійної комісії з питань земельних відносин, комунальної власності, будівництва та архітектури Антон Мотрич поінформував, що саме з такою пропозицією до райради звернулася територіальна громада Вишеньківської сільської ради на чолі з Тетяною Кулинич. Тепер межі сіл розширяться на 120 га.

Бюджет розвитку чи бюджет проїдання?

— Депутати повинні пройнятися бюджетом 2016 року, — звернувся до депутатів заступник голови райради Іван Недогибченко, — адже кожен представляє громаду, а вона не  повинна бути обділена: достатньо профінансовано освіту, культуру, охорону здоров’я. Ми повинні прийняти бюджет на наступному засіданні, адже, вважаю, краще потім вносити зміни до бюджету, ніж не мати ніякого і жити за 1/12 видатків бюджету-2015. Тому проект бюджету має бути доопрацьований. Кошти є, їх потрібно розумно розподілити, аби люди відчули: район розвивається, а не лише «проїдає».

З декомунізацією не поспішають

Д. Воронін подякував сільським головам та територіальним громадам за своєчасне  виконання  Закону України про декомунізацію. Села та вулиці, що мали радянські назви, перейменовано. Залишилося два бюсти Леніну на території «Старинської птахофабрики», але питання найближчим часом вирішиться. Із заявою від ПП ВО «Свобода»  виступив Олександр Сингаєвський. Мова йшла про порушення чинного закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», адже на території Великоолександрівської сільради й досі не демонтовано пам’ятник девізії НКВС. У заяві вимагалося звернути увагу на цей факт і вжити відповідних заходів.

Долучаймося до благодійної справи

Депутат Юлія Кияшко запропонувала народним обранцям долучитися до благодійної справи «Депутати Бориспільської районної ради – учасникам АТО», аби наші бійці відчули атмосферу новорічних та різдвяних свят. Першими до цієї справи долучилися садові товариства, розташовані на території Вишеньківської сільської ради, які передали грошову допомогу у розмірі 5 тис.грн.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button