Антикомуністична рада: поділили нові вулиці й бюджет

17 грудня з 10.00 до пізнього вечора народні обранці VII скликання плідно працювали на користь громади Борисполя. Розглянули більш ніж дві сотні питань у неочікувано мирній атмосфері. Хоча й не обійшлося без суперечок, але це виглядало як прояв демократії. Міський голова Анатолій Федорчук назвав підсумки засідання історично важливими, через ключові «за»: рішення про бюджет-2016, низка програм для розвитку міста, закріплення округів за депутатами та перейменування 105 вулиць.

 З фото і мандатами. Друга сесія міськради розпочалася з урочистостей. Місцеві депутати,  елегантно вбравшись в костюми з краватками, підготувалися до традиційного для старту нової каденції загального знімку на фоні фасаду будівлі міськради. Анатолій Федорчук запросив колег зробити фото на пам’ять перед початком роботи, мовляв, поки всі у доброму гуморі. Потому головуючий вручив депутатські посвідчення половині колег, згодом почесну місію передав секретарю ради Ігорю Левітасу. «Служу громаді Борисполя!»  ̶  багатообіцяюче час від часу лунало у мікрофон від власників новеньких мандатів.

Хто за базар відповість? Ігор Левітас зачитав запит, що надійшов на ім’я міського голови від Юрія Адамовського, депутата політпартії «Сила людей». Головний месидж документу – відповідним органам розібратися у принципах фінансової діяльності ринку «Центральний», яким опікувався до свого секретарства Ігор Маркович. Запит був включений до порядку денного згідно з процедурою, а І. Левітас не заперечував ініціативі свого колеги щодо офіційних «розбірок» і запевнив з трибуни, що ні йому як колишньому бізнесмену, ні адміністрації ринку приховувати нічого. На тому протистояння двох осіб поки вичерпалося.

Радикалізм ніхто не відміняв. Депутат Ярослав Годунок від міської радикальної партії Олега Ляшка виступив з довгим переліком пропозицій до колег. Під гарячу руку депутата цього разу потрапили директор ТРС «Бориспіль» Денис Гончар, заступник міського голови Людмила Пасенко та начальник управління освіти та науки Тетяни Чернойван. Також Я. Годунок вимагав переглянути питання потреби МАУП у Борисполі; зниження вартості проїзду в громадському транспорті до 3 грн, заслухати звіт про освоєні й заплановані фінансові витрати на патологоанатомічний центр, що на території ЦРЛ, тощо.

Емоційний виступ депутата втомив аудиторію, його не схвалили, натомість зал підтримав рішення – виділити 7 млн грн з міської казни для облаштування лабораторії у приміщенні патологоанатомічного центру з окремим входом. Я. Годунок одностайні рішення більшості в раді назвав кулуарним «союзом» «Нашого краю» із «Солідарністю БПП», та їх лідери цей факт спростували.

Вони вміють працювати! Довгобуд по вул. Ватутіна, 97, що донедавна належав ДП «Укрвійськбуд» Міноборони України, було прийнято до комунальної власності Борисполя.

Швидко підтримали депутати питання про передавання субвенції районній раді у розмірі 2, 5 млн грн на придбання цифрового рентгенівського апарату для ЦРЛ. Райрада, у свою чергу, виділила таку ж суму на це обладнання.

Важливим було прийняття бюджетних витрат на 2016 рік. Оскільки проект бюджету, що надійшов з Мінфіну, ще не ухвалений парламентом і обговорюється у верхах, то Бориспіль був змушений рішенням сесії погодити свої орієнтовні витрати на наступний рік, враховуючи найголовніші для містофункціонування статті: ЖКГ, зарплати, невідкладна медико-санітарна допомога, що має перейти на місцеве фінансування, освіта, медицина. Йшлося, що цифри коригуватимуться.

Обранці дружно підтримали новий розподіл виборчих округів, хоча й лунали заяви, що одним депутатам пощастило більше, іншим – менше.  Без дискусії рада проголосувала за перейменування 105 міських вулиць. До нових назв поруч з іменами українських письменників та політичних діячів включено прізвища місцевих героїв-льотчиків, які загинули над Слов’янськом. А. Федорчук висловив сподівання, що громада схвально оцінить нові назви.

Замість складів – амбулаторія. До міської влади звернулися представники громадської  організації «Всеукраїнський альянс бійців та волонтерів АТО» з проханням надати приміщення для розміщення громадської організації та під склади гуманітарної допомоги за адресами: вул. Горького, 46 та  Котовського, 81 відповідно. Депутати прохання не задовольнили. Відмову обґрунтовували тим, що місто має свою волонтерську організацію, про яку повинне турбуватися. Громадський активіст Надія Литвиненко виступила проти такої позиції обранців, зауваживши, що сьогодні не варто розділяти тих, хто допомагає на передовій, на «ваших» і «наших». У  цьому її підтримав депутат Ярослав Годунок. Депутати Валарій Мартишко і Юрій Локайчук аргументували, чому не підтримали питання. Адже на Котовського, 81 планують  розмістити амбулаторію сімейної медицини, чого так потребують їх виборці. Стосовно діяльності вказаної  ГО, депутат Марина Добровольська поінформувала, що зверталася з цим питанням до Мінсоцполітики, однак відповіді не отримала.

На порядку денному проблеми інвалідів. Розглянуто питання про надання дозволу на оренду підвального приміщення по вул. Київський шлях, 31 для громадської організації «Добродій», яка надає гуманітарну допомогу людям з обмеженими можливостями, їх сім’ям і малозабезпеченим родинам. Батьки дітей-інвалідів прийшли на засідання, щоб звернути увагу депутатів на свої проблеми. Перед присутніми виступила голова Фонду Тетяна Бесараб, яка підкреслила, що на сьогодні в місті не вистачає закладу для дозвілля молодих людей з особливими потребами, яким виповнилося 18. У місті працює реабілітаційний центр «Наш дім», але його відвідують менші діти. Тренер з пауерліфтингу Юрій Ликов повідомив, що має змогу організувати спортивні тренування для інвалідів по зору. Наразі він самотужки надсилає запрошення таким людям з надією, що бажаючі відгукнуться

Бориспільські кукурудзяні палички з’являться в країнах Євросоюзу? Найближчим часом у Борисполі на вул. Запорізька, 36 (землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення) планують розпочати будівництво підприємства з виготовлення кукурудзяних паличок. Питання включили до порядку денного. Підприємство матиме назву ТОВ «Фуд-Стандарт». Перед присутніми виступила його майбутній керівник Лариса Бондаренко, яка повідомила, що будівництво фінансуватимуть німецькі інвестори. Технологія високоякісна, продукція здорового харчування. Відповідаючи на запитання депутата Олега Романова стосовно кількості працюючих, виступаюча наголосила, що майбутнє підприємство буде повністю автоматизоване, тож матиме близько ста працівників. На сьогодні воно зареєстроване по вул. Січнева, 1, за словами жынки. Вже отримано відповідні результати досліджень, які дають змогу реалізовувати продукцію в країни Євросоюзу .

На десерт. По завершенні сесії міський голова Анатолій Федорчук порушив питання про будівництво у Борисполі кондитерської фабрики «Рошен». Він повідомив, що на сьогодні перед власниками фабрики поставлено умову в новому році презентувати на Громадській раді при виконкомі, яке саме підприємство з’явиться у місті, його плюси і мінуси.

Оксана КОБЗАР, «ТС», Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення, фото Віктора СПІВАКА

Share Button