ВОЛОДИМИР ШАНДРА ПРОВІВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ З РАЙОННИМИ ЗМІ

Днями відбулася прес-конференція голови Київської обласної державної адміністрації Володимира Шандри із представниками районних засобів масової інформації. Під час спілкування очільник Київщини розповів про ключові досягнення Київщини у різних галузях та відповів на найбільш актуальні запитання журналістів.

Окрему увагу керівник регіону присвятив темі допомоги демобілізованим та бійцям АТО. У рамках обласної комплексної програми «Назустріч дітям» упродовж 2015 року бійцям АТО та їх родинам було виплачено 18,5 млн грн соціальної підтримки. Окрім того, вже придбано 68 квартир для родин загиблих або інвалідів I та II групи з числа учасників АТО на суму 43,2 млн грн. До кінця грудня планують придбати ще 16 квартир. Також демобілізованим та сім’ям бійцям АТО виділено близько 4,5 тисяч земельних ділянок на Київщині.

«Не меншу увагу ми приділяємо ще одній особливій групі населення – переселенцям. У нашій області їх проживає понад 43 тисячі. Нещодавно у таборі «Зоряний» на Миронівщині було оздоровлено близько 200 дітей із прифронтових районів Луганської області. Там діти не тільки відпочивали і навчалися, але й мали заняття психологічної реабілітації. У наступному році плануємо оздоровити також дітей із Донеччини», — розповів В. Шандра.

Очільник Київщини поінформував і про призначення субсидій з оплати житлово-комунальних послуг. Допомогу призначено майже 235 тис. сімей.

Чималі здобутки є і в освітній галузі. З вересня 2015-го відкрито 7 нових дошкільних  навчальних закладів та 6 шкіл. Для районів було закуплено 14 шкільних автобусів і придбано 11 цифрових вимірювальних комплексів для кабінетів фізики та типове інформаційно-комунікаційне устаткування на суму 4,4 млн грн.

«Було реконструйовано 5 і капітально відремонтовано 56 навчальних закладів, відремонтовано 236 котелень і покрівлі у 83 навчальних закладах. Також проведено роботи з утеплення фасадів, по заміні вікон і капітально відремонтовано спортзали у 16 школах», — додав В. Шандра.

Не пройшла повз увагу присутніх і тема децентралізації влади. Журналісти цікавилися, які очікування покладаються на першу добровільно об’єднану територіальну громаду в області – Калитянську. Коментуючи питання, голова КОДА висловив переконання, що упродовж наступного року ця вже самостійна громада поступово розвиватиметься і якісні зміни в інфраструктурній та інших галузях будуть помітні неозброєним оком.

В. Шандра також додав, що за 11 місяців цього року до загального фонду місцевих бюджетів Київської області понад план надійшло1,1 млрд грн. Таким чином, бюджетний план місцевих скарбниць області був виконаний на 130%. До того ж цьогорічні бюджетні надходження є помітно вищими від тих, що були торік. Їх приріст до загального фонду проти січня-листопада 2014-го склав 44,3%.

Share Button