СТОЛИЧНА ЗУСТРІЧ І З БОРИСПІЛЬСЬКИМ ПОЕТОМ

На запрошення викладачів та лекторату в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова відбулася творча зустріч з українським поетом, членом Національної спілки письменників України, лауреатом  премій імені О. Бойченка,  А. Малишка, П. Чубинського та Г. Сковороди, заслуженим працівником народної освіти України Миколою Боровком.

На «побачення з поезією» прийшли студенти вишу, який свого часу закінчив Микола Маркіянович. Колега митця, співак, поет і перекладач Віктор Женченко, який приїхав підтримати свого друга, розповів, як свого часу Микола відмовився від запрошення працювати на кафедрі закладу, який тоді носив ім’я М. Горького, і поїхав учителювати до Борисполя.

Микола Боровко говорив зі студентами вустами поета, який понад 40 років працює з ронделем, наголосивши на його українському корінні. Як відзначив володар багатьох мистецьких премій, у його житті багато що закономірно: день народження 13 числа, пише у жанрі, який зародився XIII ст. і нараховує 13 рядків.

Книги поезій «На подвір’ї Всесвіту» та «Траєкторії сум’ять» бориспільського поета-ронделіста допущено до участі в другому конкурсному турі на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Присутні слухали поезії в авторському виконанні, в яких майстер поетичного слова торкається багатьох тем – кохання, природи, людського буття.

Гість заходу, товариш бориспільського поета, письменник, літературний  критик, прозаїк Микола Славинський розповів, що у творчій майстерні митця з’являються нові й нові ронделі, в яких розкриваються глибокі душевні почуття.

Завершилася зустріч оплесками, квітами, побажаннями натхнення та нових зустрічей із шанувальниками творчості поета.

Інф. «ТС», фото Тетяни Підгурської. На фото: Микола Боровко зі студентами Національного педагогічного  університету ім. М. Драгоманова

ДО ТЕМИ

Бориспільська поетеса, учасник літературного клубу «Слово», що діє при Бориспільській центральній бібліотеці, Світлана Дідух-Романенко досягла нової вершини — названа кращим поетом 2015 року. Про це повідомив журнал «Дніпро».

Share Button