ПРЕМ’ЄРА «ЛУСКУНЧИКА»: «ЗА КОЖНОЮ БУДЕННОЮ РІЧЧЮ МОЖЕ ТАЇТИСЯ ДИВО…»

19 грудня в міському Будинку культури відбулася довгоочікувана прем’єра новорічної вистави «Лускунчик» (режисер Вікторія Манолє). Задля цього свої творчо-технічні сили об’єднали КМК «АКАДЕМ» та Муніципальний театр Бориспільської міської ради.

Такою переповненою зала будинку культури була хіба що на «Випускницю-чарівницю», коли втиснутися, щоб хоча б краєм ока побачити сценічне дійство, було складно. Слід зауважити, що прем’єра «Лускунчика» була благодійною. На неї запросили понад 240 дітей із благодійних родин, тих, хто потрапив у складні життєві обставини, вимушених переселенців, дітей учасників АТО, сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та ін. Тому організатори передбачили додаткові місця, аби кожен бажаючий міг потрапити до казки. Протягом годинного перегляду незабутні враження від класичної драматургії Гофмана подарувала акторська гра, зміна декорацій, костюми, сценічний інвентар та балет народного ансамблю танцю «Міленіум» під керівництвом Світлани Новодворської.

Організатори все-таки дотримали слова: присутні стали свідками зміни місця дії, спецефектів, віртуозної гри зі світлом та музикою.

Попри аншлаг, потрапити за лаштунки сцени все-таки вдалося. Втомлена, однак задоволена результатом режисер Вікторія Манолє зізналася, що результат потішив, однак ще є над чим працювати.

Головну роль Марі зіграла талановита актриса Муніципального театру Валерія Сиворакша. «Лускунчик» Володимир Пінчук розповів, що створення спектаклю та підготовка акторів – справа серйозна, водночас побажав усім здійснення заповітних бажань. Юрій Матвієнко, який втілив одразу два протилежні образи (брата Марі Фріц та мишачого короля), запевнив, що отримує від роботи задоволення, якому сприяє дружній колектив під керівництвом талановитого режисера.

На прем’єрі побувала заступник міського голови Людмила Пасенко. Вона відзначила високу акторську майстерність «від дорослого до найменшого» і наголосила, що отримала від прем’єри неабияке задоволення.

Директор КМК «АКАДЕМ» Наталія Сиворакша запросила дітей до «Майстерні Діда Мороза», яка почне працювати з 4 січня. До уваги малят  буде представлено інтерактивну ігрову програму та мультфільми.

Тож у новорічно-різдвяні дні не треба далеко ходити: казка поруч за доволі демократичними цінами (вартість квитка від 60 до 90 грн). Організатори, актори та свідки прем’єри радять відірватися від щоденних клопотів і поринути у світ дива, яке може таїтися за кожною буденною річчю.

Аліна Черній, вихованка гуртка «Слово» при БДЮТ, фото Тетяни Підгурської

Share Button