ХТО БУДЕ МУЗИКУ ЛЮБИТИ

Традиційно, напередодні Нового року, наймузичніший заклад міста проводить свято для учнів перших класів «Посвята в юні музиканти». Так, 18 грудня в актовій залі міської ради «яблуку ніде було впасти», адже кожен бажаючий міг почути світові твори у виконанні маленьких бориспільців.

Захід побудували за принципом казки «Музичний магазин», коли мама муха приводить до цвіркунів своїх «талановитих дітей» і вони обирають інструменти. Та проблема виникла не в тому, на чому грати, а як. Таким чином організатори підкреслили рису, притаманну не лише музиці – «без труда не буде плода».

Символічно, що святковий концерт вели першокласниця Єлизавета Таразевич та її викладач по фортепіано Світлана Чернях.  Господиня закладу Надія Ганудельова у своєму вітальному слові подякувала батькам, які допомагають дітям торкатися царини музичного мистецтва, побажала ноток миру, злагоди і Божої благодаті, а першокласникам достойно представити свій інструмент. Право першій виступити на святковій сцені надали наймолодшій учениці закладу, дошкільниці Софії Войтюк (клас викладача Наталії Ляшенко), яка виконала твір “Курочка”.

Міський голова Анатолій Федорчук відзначив, що на день Святого Миколая батьки роблять подарунки дітям, а тут навпаки. Подякував дорослим за правильний вибір, адже те, що музика допоможе малечі правильно йти по життю – це аксіома.

Цьогоріч «Посвяту в юні музиканти» провели для близько 125 першачків. Деякі з них продемонструвати, чого навчилися за майже чотири місяці, однак попереду роки навчання. Для когось 6, для когось – 8. На сцені звучали флейта, фортепіано, гітара, акордеон, ксилофон, балалайка, бандура, скрипка… арсенал музичної потужності відчули батьки та присутні, тим паче, що участь у святковій програмі взяли першокласники, викладачі та учні старших класів.

Варто відзначити, що серед 30 концертних були прем’єрні, які гордо представив заклад. Це ансамбль гітаристів молодших класів під керівництвом Олени Іванець та Ельмара Усубова, вокальний ансамбль Дани Осипової та квартет саксофоністів Валентини Підсосонної.

Однак найголовніше — захід був наповнений святковістю. Про це свідчили тематичні композиції, присвячені Новому року. Насамкінець в присутності Святого Миколая діти пообіцяли любити музику – універсальну мову людства.

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

На фото: Станіслав Федоров та Ярослав Дзюба

Share Button