Ви запитували? – Ми відповідаємо

Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області роз’яснює

 Чи повинна територіальна виборча комісія утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір під час виплати  доходу  фізичній особі?

Територіальна виборча комісія, яка нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід (заробітну плату) фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу України, є податковим агентом і має утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір від суми такого доходу за рахунок такої особи та перерахувати його до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.

Також, як податковий агент, окружна виборча комісія повинна подати до органу державної податкової служби податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. № 1ДФ).

 

Чи оподатковуються військовим збором доходи, які не підлягали оподаткуванню військовим збором та нараховані до 1 січня 2015 року, а виплачені після 1 січня 2015 року?

Оскільки податковий агент зобов’язаний утримувати військовий збір при нарахуванні доходів, визначених Податковим кодексом України, як об’єкт оподаткування збором, то доходи, які до 01.01.2015 не оподатковувались, але при цьому нараховані до 01.01.2015, а виплачені після 01.01.2015 не підлягають оподаткуванню військовим збором.

 

Яка відповідальність передбачена з 01.01.2016 р. у разі, якщо на реєстраторах розрахункових операцій  не надруковано або не створено в електронній формі контрольну стрічку?

Відповідно до Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено відповідальність у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано, або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

 

Чи оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання?

Податковим кодексом України визначено, що не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради.

Share Button