ПЕРЕМОЖЦІ МІСЬКОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2016»: «ЯКЩО ЧОГОСЬ ДУЖЕ ПРАГНЕШ – НЕОДМІННО ДОСЯГНЕШ»

Відбувся І (міський) етап Всеукраїнського фахового конкурсу «Учитель року-2016». Цього року він проходив за новими умовами, адже конкурсанти мали не тільки підготувати свої методичні розробки, провести відкриті уроки з учнями іншої школи, а й опанувати сучасні інформаційні технології, а саме: створити й наповнити фаховими матеріалами авторський блог.

Із-поміж чотирьох номінацій «Захист Вітчизни», «Історія», «Англійська мова» та «Математика» вчителі міста змагалися за право стати переможцями з англійської мови та математики. Відповідно до рішення журі, головою якого була начальник управління освіти і науки, Заслужений працівник освіти України Тетяна Чернойван, перемогу у номінації «Англійська мова» здобула вчитель НВК «Гімназія «Перспектива» – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Тетяна Тюмєнцева, лауреатами стали вчителі англійської мови ЗОШ № 6 Валентина Хоменко та ЗОШ № 3 Марина Чеченєва; у номінації «Математика» перемогла вчитель математики ЗОШ № 8 Олена Севрук-Терентьєва, а лауреатом стала вчитель математики ЗОШ № 6 Галина Бабич. 30 листопада у виконавчому комітеті міської ради в. о. міського голови Микола Корнійчук нагородив переможців та лауреатів, дав високу оцінку їхній майстерності та професіоналізму й побажав успіху в обласних випробовуваннях, адже Т. Тюмєнцева та О. Севрук-Терентьєва змагатимуться за право стати «Учителем року-2016» з колегами Київщини.

Участь у конкурсі – це завжди хвилювання, сумніви, недоспані ночі, підтримка колег-професіоналів, доречні методичні поради заступників директорів і комфортні умови для учасників у навчальному закладі, де проходили відкриті уроки. Оскільки ЗОШ № 8 (директор Л. Гавазюк) гостинно відчинила двері для конкурсантів, створила гарні умови для роботи журі, залишається лише запитати самих переможців: як це, бути «Учителем року-2016» у рідному місті?

учитель-року-СеврукУчитель математики ЗОШ № 8 Олена Севрук-Терентьєва — надзвичайно оптимістичний педагог, усі життєві та професійні труднощі долає з посмішкою. Дізнаємось, у чому ж секрет її перемоги?

— Олено Всеволодівно, що особисто для Вас дала участь у конкурсі?

— Це чудовий шанс показати свої фахові вміння, переглянути новітні технології, систематизувати знання з методики. Врешті це можливість рухатися, не стояти на місці, випробувати власні можливості, переконатися, що цікава не тільки тим дітям, яких навчаю, а й учням своїх колег.

— Яким має бути сучасний учитель математики?

— Творчим, актуальним для дітей та компетентним, фахівцем своєї справи (посміхається).

— За що любите професію вчителя?

— Вчителем мріяла бути ще зі школи, спочатку початкових класів, пізніше математики. Подобається розкривати дітям секрети тієї чи іншої теми, радіти їх результатам та маленьким щоденним перемогам. Постійне спілкування з молоддю дає змогу вчитися доброті, відкритості у дітей, йти в ногу з сучасністю.

— Що б Ви побажали колегам-математикам?

— Бути творчими, компетентними, любити свою справу, незважаючи ні на які життєві труднощі.

учитель-року-ТюменцеваУчитель НВК «Гімназія «Перспектива» Тетяна Тюмєнцева випромінює позитивну енергію, що вибухає творчістю заради дитини. Впевнений, сучасний педагог переконана, учні неодмінно мають любити саме англійську мову.

— Тетяно Сергіївно, якими рисами, на Ваш погляд, повинен володіти сучасний учитель?

— Сучасний учитель – це всебічно розвинена, позитивно налаштована особистість, яка має інтерес до педагогічної діяльності, любов до справи і дітей, педагогічний такт, креативне мислення, почуття гумору та прагнення до науково-педагогічної творчості.

— Кожен педагог обирає власні цінності своєї професійної діяльності. Що Вам подобається у професії вчителя?

— Стати вчителем я мріяла з дитинства. Мені подобається постійний саморозвиток, пошук чогось нового, а також неймовірна теплота, що віддають діти.

— Ви молода та перспективна, однак уже маєте досвід. Тож чого ніколи в житті справжній учитель не повинен робити? (Замислилася)

— Учитель не повинен зациклюватися лише на процесі навчання, а всебічно розвивати особистість. Не потрібно зупинятися на досягнутому.

— Не всі вчителі готові взяти участь у фаховому випробуванні. Про це навіть свідчить те, що в двох номінаціях конкурсу «Захист Вітчизни» та «Історія» не знайшлося охочих позмагатись за звання «Вчитель року». Що б Ви побажали своїм колегам?

— Виконувати свою роботу на 100 відсотків, ставитися до дітей із розумінням та отримувати задоволення від своєї роботи. І звісно, не боятися брати участь у подібних конкурсах, тут немає тих, хто не переміг, адже у кожного своя перемога: над самим собою, своїм внутрішнім страхом, межею можливостей і способом їх реалізувати. Програє той, хто не зважиться ніколи у житті випробувати свої сили. Як не згадати рядки В. Симоненка: «Так, він не спотикався, не змочив ні разу підошов, проти вітру жоден раз не пхався, але ж він нікуди і не йшов».

— Що особисто Вам дала участь у міському етапі конкурсу?

— Вважаю цю перемогу великим досягненням. Я зрозуміла, якщо чогось дійсно прагнеш – неодмінно досягнеш!

Побажаємо переможцям гідно представити освіту Борисполя на обласному етапі конкурсу «Учитель року-2016». А переможці висловлюють подяку міській владі в особі міського голови Анатолія Федорчука, начальнику управління освіти і науки Тетяні Чернойван Анатоліївні, директорам своїх шкіл Антоніні Черницькій та Людмилі Гавазюк, заступникам директорів Оксані Большаковій та Людмилі Гльозі, колегам НВК «Гімназія «Перспектива»  Олені Депешко, Інні Гуменюк та кафедрі вчителів інформатики ЗОШ № 8, рідним, які підтримали під час конкурсу.

Людмила Мозгова, завідувач міського методичного кабінету

Share Button