Владислав Байчас: «Сьогодні, як ніколи,  важлива відповідальність кожного члена громади за долю рідного краю»

Цьогоріч День місцевого самоврядування відзначаємо в оновленій країні. Перед місцевими радами стоять складні завдання великих реформ, що мають змінити обличчя держави. У переддень свята голова районної ради Владислав Байчас розмірковує про новообрану районну раду та перспективи.

 Людей не цікавить приналежність до політичної партії

— Районна рада нинішньої каденції нараховує 34 депутати, серед яких залишилося 15 депутатів райради попереднього скликання.  До неї  ввійшли представники таких політичних сил: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» налічує 11 депутатів, «Наш край» — 7, по 4 депутати від «ВО «Свобода» та «ВО «Батьківщина», по 3 – від Аграрної. Партії України та Радикальної партії Олега Ляшка, двоє депутатів від «Громадянської позиції». За кожним із них стоїть громада, яка їх обрала, делегувала їм повноваження. На першій сесії райради спільно з керівниками фракцій було прийнято рішення про утворення семи постійних комісій. Комісію з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення діяльності депутатів очолив Микола Мороз; з питань гуманітарної сфери — Анна Ільчишина; з питань земельних відносин, комунальної власності, будівництва та архітектури – Антон Мотрич; з питань екології, природних ресурсів та благоустрою – Андрій Величенко; з питань бюджету та фінансів – Вадим Марисенко; з питань соціально-економічного та культурного розвитку — Володимир Хворостянко; з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією – Віктор Сайко.

Незважаючи на партійну приналежність, ми повинні зосереджувати свою увагу на забезпеченні та організації життєдіяльності територіальних громад. Вважаю, районні ради  не повинні перетворюватися на клуби за політичними та партійними інтересами, вони зобов’язані прагматично працювати на інтереси людей, забезпечуючи пріоритетний розвиток населених пунктів і територій. Адже людину не цікавить приналежність до політичної партії, її цікавить результат роботи.

На депутатів Бориспільщини  всіх рівнів покладено високу і почесну місію — служити громаді. Наші зусилля сьогодні, в першу чергу, спрямовані на соціально-економічний розвиток краю завдяки реалізації і виконанню саме галузевих програм. Найголовніша серед них — щорічна районна «Програма економічного і соціального розвитку району», орієнтована на створення умов для макроекономічної стабілізації та поступового зростання виробничого потенціалу господарського комплексу та відновлення соціальної інфраструктури району. Від того, як вона виконується, залежить рівень наповнюваності бюджетів, підвищення добробуту населення.

Співпраця з РДА

— Співпрацю районної ради і районної державної адміністрації ми прагнемо вибудовувати у форматі дотримання інтересів територіальних громад та їх жителів, чіткого виконання кожною стороною своїх обов’язків і повноважень. Об’єктивним критерієм оцінки цієї співпраці є виконання районного бюджету, розв’язання першочергових соціальних проблем. Спільне вирішення проблем дасть змогу значно поліпшити добробут людей, які виявили нам довіру керувати тією чи іншою територією.

Разом із районною державною адміністрацією забезпечили функціонування усіх закладів бюджетної сфери – шкіл, ДНЗ, медичних, клубних установ, бібліотек. Треба віддати належне тому, що з року в рік успішно виконується і перевиконується районний бюджет, а це говорить про те, що район розвивається, у нього є  майбутнє. Наш район пристоличний, інвестиційно-привабливий,  є повітряними воротами України. У цей період збудовано й відкрито нові заклади: дитсадок, медамбулаторію, дитячий будинок сімейного типу та соціальне житло у Процеві. Відновив свою роботу ДНЗ «Лебедик» у Лебедині. Якщо говорити про невирішені проблеми, то це стосується реформи галузі охорони здоров’я як на рівні держави, так і району. Створено центр первинної медико-санітарної допомоги і водночас функціонує ЦРЛ. Первинна ланка відійшла до центру, куди увійшли всі сільські медичні установи. Невирішеним залишається питання діяльності наших п’яти  дільничних лікарень.

Більше повноважень для сільських рад

— Наразі  у складі району 20  сільських рад. Їх очолюють досвідчені посадові особи органів місцевого самоврядування: Великоолександрівський сільський голова Галина Шевченко, Олександр Лазаренко з Гнідина, Головурівський сільський голова Микола Чуй, Микола Гуральник з Дударкова, Анатолій Тур з Іванкова, Микола Дженжебір з Кірового, Микола Коломієць з  Любарець,  Василь Косовець з Мартусівки, Оксана Коваленко з Мирного, Любов Чешко з Процева, Тарас Зубань з Ревного, Олександр Іщенко з Сошникова, Микола Шмаюн із Щасливого. Серед новообраних лідерів сільських громад Людмила Пасько з Глибокого, Роман Дмитрів з  Гори, Ніна Яструб з Воронькова, Валерій Макаренко з Старого, Юрій Ляшенко з Сеньківки. А також уже відомі прізвища — Тетяна Кулинич з Вишеньок та Іван Овсієнко з Рогозова, які раніше виконували обов’язки сільських голів. Наші села впевнено розвиваються. За цим стоїть величезна робота, проведена сільськими головами, депутатами сільських рад, яких наразі є 322, спільно з органами виконавчої влади на користь людей, задля створення додаткових умов для розвитку територій і підвищення добробуту кожної  родини.

Та все ж в українському суспільстві відбувається гостра дискусія щодо майбутнього органів місцевого самоврядування. На рівні району, області немає такого місцевого самоврядування, яке прописано в Європейській хартії місцевого самоврядування. У місті обласного значення міський голова разом з виконавчим комітетом, депутатами відповідають за всі питання життєдіяльності міста. На рівні району чи області ключову роль у забезпеченні життєдіяльності району відіграють районні та обласні державні адміністрації. Районним та обласним радам відведено другорядну роль.

Спільно ми вистоїмо

— Різні ми переживали часи, нині — чи не найважчі. Але тільки спільно ми вистоїмо. Є питання і до сільських голів, і до принципу формування бюджету, і до витрат. Та все можна вирішити, якщо разом ставити мету і її досягати, коли зростатиме відповідальнысть кожного члена громади за долю свого краю.

Впевнений, що разом ми можемо належним чином задовольнити потреби й надії жителів нашого району. Все це справа часу, справа нашої спільної роботи з надією на кращі зміни.

Зичу всім нам бути наполегливими, крок за кроком впевнено рухатися до мети – відродження величі й могутності рідної Бориспільщини та всієї України. Нехай розуміння і підтримка земляків завжди надають вам впевненості долати перешкоди і досягати бажаних результатів навіть у найскладніших ситуаціях. Особлива подяка ветеранам місцевого самоврядування. Це ті люди, кому громада довіряла впродовж багатьох років  вирішення життєво важливих питань.

Сердечно бажаю всім, хто працює на благо територіальної громади, кожній родині, кожному жителю Бориспільщини миру,  міцного здоров`я, достатку і благополуччя. Нехай усі життєві негаразди обходять вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє рідного краю додають сили і наснаги.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button