У ПРІОРИТЕТІ — ДІТИ ТА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНІ

23 листопада під час робочої колегії обговорили питання виконання комплексної програми «Турбота», забезпечення умов соціального захисту дітей, харчування у школах та дитячих садках. Участь в колегії взяли голова РДА Дмитро Воронін, його перший заступник Володимир Солдатенко, заступник голови райдержадміністрації Роман Шуменко, заступник голови районної ради Іван Недогибченко, керівники відділів та управлінь РДА, сільські голови та представники медичних та правоохоронних структур.

СОЦЗАХИСТ ВІДЗВІТУВАВ ЦИФРАМИ

Про стан виконання районної комплексної програми «Турбота» на 2011-2015 років поінформувала в. о. начальника управління соціального захисту РДА Ірина Пушкар. За її словами, протягом 2015 року інвалідам, ветеранам війни, учасникам АТО, їх сім’ям, малозабезпеченим громадянам надано матеріальну допомогу на суму 739 тис. 900 грн — за рахунок коштів місцевого і державного бюджетів та благодійні коштів. Окрім того, в поточному році, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми», допомогу призначено 5 тис. 714 сім’ям на суму понад 40 млн грн.

Станом на 1 листопада цього року кількість отримувачів субсидій у районі становить 5129 сімей. При цьому середній розмір призначеної субсидії на житлово-комунальні послуги становив 1 тис. 161 грн 73 коп., на тверде паливо і скраплений газ – 1 тис. 330 грн.

І. Пушкар підсумувала: «Заходи, передбачені програмою «Турбота» в 2015 році, виконано та профінансовано в повному обсязі».

БЮДЖЕТ — КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ

Продовжуючи фінансову тему, голова райдержадміністрації Дмитро Воронін нагадав присутнім про підготовку до наступного бюджетного року і запросив активно долучитися до формування бюджету-2016, основного документа, за яким працюватимемо, вже сьогодні.

Заступник голови районної ради Іван Недогибченко, у свою чергу, повідомив, що 3 грудня на пленарному засіданні сесії Бориспільської райради депутати, зокрема, розглядатимуть і зміни до бюджету-2015.

ДІТИ, ПЕРЕСЕЛЕНЦІ, УЧАСНИКИ АТО

Начальник служби у справах дітей та сім’ї РДА Наталія Ралко інформувала про допомогу сім’ям, які прибули до району з окупованих територій. У районі проживає 90 сімей,  внутрішньо переміщених з окупованих територій, в яких виховується 138 дітей. В обов’язки служби у справах дітей та сім’ї входить організація підготовки документів на отримання матеріальної допомоги  внутрішньо переміщеним особам та сім’ям з дітьми, учасникам АТО  та їх сім’ям, в тому числі сім’ям загиблих та поранених за участі Київської ОДА. Допомогу надано 237 особам.

У поточному році дві сім’ї загиблих учасників АТО отримали квартири. Це родина Руслана Тимченка та багатодітна сім’я Олега Корпача.

Загалом упродовж останніх років представники місцевих влад активно опікувалися житловими проблемами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також Бориспільська РДА уклала договір з ТОВ «ПЗ Агро-Регіон» на проведення ремонтних робіт у гуртожитку с. Сеньківка. Вже у 2016 році планується заселити 11 осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

ХАРЧУВАННЯ ПОКРАЩИТЬСЯ

Питання організації харчування дітей у школах та дитсадках перебуває на постійному контролі відділу освіти та райдержадміністрації, наголосив у своєму виступі начальник відділу освіти РДА Микола Неруш: «Виконання натуральних норм харчування у І та ІІ квартал становило 83%, у ІІІ кварталі – 90%». Головний освітянин назвав ті дошкільні заклади, в яких показник виконання натуральних норм становить 95-98 %.

Нагадаємо, відповідно до рішення сесії Бориспільської районної ради від 19.02.2015 № 436-33-VI в сільській місцевості 60% вартості харчування сплачується з районного бюджету, а 40%  становить батьківська оплата. Повна середня вартість харчування за ІІІ квартал 2015 року становить по району  23 грн 46 коп. у день на дитину. Безкоштовно харчується 27 дітей. Із них 13 — діти учасників Антитерористичної операції.

Коментуючи харчування дітей в навчальних закладах, начальник  санітарно-гігієнічного відділу Бориспільського  міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби в Київській області Лариса Улько, у свою чергу, акцентувала увагу присутніх на виконанні Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11. 2004р № 1591 «Про  затвердження норм  харчування  у навчальних  та  оздоровчих закладах». За її словами, на сьогодні всі школи та дитсадки повинні чітко виконувати закон і запропонувала проводити профілактичні навчальні бесіди.

Після тривалих дискусій у залі голова райдержадміністрації Д. Воронін звернув увагу на суттєві різниці у дотриманні норм харчування у навчальних закладах району,  наголосив на необхідності якісного проведення тендерних процедур. Учасники колегії прийняли рішення посилити контроль за дотриманням норм харчування.

НОВИЙ ЗЕМЕЛЬНИК У РАЙОНІ

Присутні також обговорили спільну роботу щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО, малозабезпечених та працівників бюджетної галузі. Голова адміністрації представив колегам в. о. начальника районного управління Держземагентства в Київській області Олександра Пахолка. Народився він 1982 року в м. Чернівці. Раніше працював у Міністерстві фінансів України. Останнє місце роботи: спеціаліст-землевпорядник в Києво-Святошинському районі.

Представляючи нового керівника Держземагентства, голова РДА поставив завдання спільними зусиллями затвердити програму виділення земельних ділянок як для учасників АТО, так і малозабезпечених та працівників бюджетної галузі.

Олександра Шостак, прес-секретар Бориспільської РДА

Share Button