Довгобуд на Ватутіна, 97 не «розморозили»

Минулого тижня відбулося засідання парламентського комітету за участі членів виконкому Бориспільської міськради за присутності представників Мінрегіонбуду, департаменту Міноборони,  слідчого управління внутрішніх справ України та представника ДП «Укрвійськбуд», що підпорядкований Мінобороні, – Володимира Терещенка. Про подію повідомив 23 листопада перший заступник міського голови Микола Корнійчук.

Темою зустрічі чиновників стало чергове обговорення причин тривалого «замороження» будівництва багатоквартирного будинку по вул. Ватутіна, 97, що в м. Бориспіль. За словами М. Корнійчука, присутні всю вину за довгобуд перекладали на керівництво «Укрвійськбуду», яке неодноразово змінювалося за роки  простоювання недобудови, як не затримувалися і підрядні організації, що зводили «панельку». Нинішній керманич організації Володимир Терещенко особистої вини в проблемах з будинком та його вкладниками не вбачає. На зібранні йшлося, що проти попереднього очільника горезвісного «Укрвійськбуду» порушено кримінальне провадження й триває розслідування щодо фінансових вкладень у будівлю та незаконних вилучень.

«Первинна вартість спорудження становила 31,2 млн грн, 8 з яких зникло», — повідомив Микола Петрович. За його словами, у підсумку учасники засідання до конкретики не дійшли, а підтримали пропозицію: інвесторам, які оплатили квартири, оформити право власності на житло через суд, бо на саму організацію-забудовника накладено арешт через її мільйонні заборгованості перед низкою держустанов. Однак цей процес є фактично непосильним для майбутніх власників квартир, оскільки судові збори у цьому випадку вимірюватимуться десятками тисяч гривень. Тому комітет прийняв формальне рішення: подати клопотання до відповідних органів, щоб зменшити витрати інвесторів на шляху до права власності на омріяні квадратні метри. А це означає, що справа з довгобудом гальмуватиметься ще не визначений термін, подібні засідання чиновників продовжуватимуться, а люди, які вклали гроші в довгобуд, змушені далі чекати світла у кінці тунелю.

Нагадаємо, проблемна висотка мала здатися в експлуатацію ще у 2008 році – натомість замість заселеного будинку  бовваніє порожніми віконними отворами бетонна коробка, а 168 сімей, що стали інвесторами, лишаються без помешкань, 21 квартира вважається не викупленою. Чому військове відомство навіть після Революції Гідності не спромоглося хоча б прояснити ситуацію й дати людям надію на заселення  – питання з багатьма невідомими. Очевидна причина  — тотальна безгосподарність на усіх рівнях і недбалість держави.

До теми

Недобудова на Ватутіна, 97, за яку ніхто не відповідає, додає проблем міській владі. Через відсутність охорони та огорожі біля «замороженого» будмайданчика, до довгобуду мають вільний доступ підлітки та безхатченки. За словами головного поліцейського Борисполя Романа Козьякова, за останні три роки там трапилося три самогубства. Останнє кілька тижнів тому: юнак звів рахунки з життям. Р. Козьяков неодноразово просив владу обмежити доступ до висотки. У свою чергу, мерія, за інформацією М. Корнійчука, переадресовує цю вимогу власнику довгобуду – «Укрвійськбуду». Поки безрезультатно.

Оксана КОБЗАР, «ТС»

Share Button