Реалії Майдану від американського режисера

24 листопада у Борисполі відбувся прем’єрний показ документального фільму про Революцію Гідності «Freedom or death» («Воля або смерть») американського режисера Дем’яна Колодія. Кінохроніку подій з Майдану 2013-2014 років демонстрували у міському будинку культури, де зібралися учні та вчителі загальноосвітніх закладів, влада та громада Борисполя.

IMG_3580Як розповів режисер, він ретельно стежив за розвитком подій у Києві з рідного Нью-Йорка. Майже одразу вирішив їхати в Україну, аби побачити та зафільмувати все особисто: «Мені було дуже важливо показати реалії Майдану жителям західноєвропейських країн та Америки. Маю українське коріння, тому не зміг лишитися байдужим».

Картина демонструє події з Майдану в хронологічному порядку і показує всі реалії без прикрас та вуалей. «У фільмі присутні досить жорстокі кадри, але такою була правда. Не хотів нічого приховувати, а навпаки, щоб Захід побачив, через що довелося пройти українцям», — наголосив режисер. Тогочасний Майдан нагадав йому Запорізьку Січ зі своїми укріпленнями, барикадами та «сотнями». «Коли прибув до Києва, на центральній площі міста вже розгорнулося наметове містечко…», — згадує у фільмі Дем’ян.

Окрім Майдану, у стрічці згадується й анексія Кримського півострова, початок військових дій на сході країни. Як розповів Д. Колодій, ці кадри він узяв із Інтернету, адже їхати на Донбас особисто надзвичайно ризиковано: «Я вже маю репутацію проукраїнського режисера через свою попередню роботу про Майдан 2004 року «Помаранчеві хроніки», тому їхати в зону проведення бойових дій не наважився».

Представники міської влади — секретар міськради Ігор Левітас та заступник міського голови Людмила Пасенко, подякувати за режисерську роботу та підтримку українського народу. Голова Об’єднання волонтерських рухів Надія Литвиненко вручила подяки Дем’яну Колодіну, волонтеру Івану Радіченку та учаснику АТО Владиславу Юдіну. Крім цього, з рук Н. Литвиненко американський режисер отримав український прапор.

«Волю або смерть» уже побачили жителі й інших міст України, зокрема, Слов’янська та Києва.

Ольга Рогач, «ТС»

Share Button