НЕІНФЕКЦІЙНА ЕПІДЕМІЯ

12 листопада в КП «Бориспільська аптека № 24» відбулася прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. На сьогодні у світі зареєстровано близько 200 млн випадків хвороби, однак реальне число, як мінімум, у 2 рази більше.

За даними Міжнародної діабетичної федерації, хворих на цукровий діабет близько 382 млн у світі. При цьому захворюваність у всіх країнах щорічно збільшується на 5-7%, а кожні 12-15 років – подвоюється. В останні роки рівень захворюваності на цукровий діабет становить 9% серед дорослого населення. Отже, катастрофічне зростання числа хворих набуває характер неінфекційної епідемії.

Уже традиційно ініціатором заходу в Борисполі є кафедра фармацевтичної технології і біофармації при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (НМАПО), оскільки саме наша аптека є науковою базою закладу. В прес-конференції взяли участь міський голова Анатолій Федорчук, заступник міського голови Людмила Пасенко, директор КП «Бориспільська аптека № 24» Олена Хомич, представники НМАПО ім. П.Л. Шупика: проректор з учбової роботи, Олександр Толстанов, декан фармацевтичного факультету, професор Віктор Трохимчук, завідувач кафедри фармацевтичної технології і біофармації, професор Лена Давтян, професор Раїса Коритнюк, доцент кафедри фармацевтичної технології і біофармації Ірина Власенко.

Присутні дійшли висновку: однією з основних проблем у наданні допомоги та лікуванні цукрового діабету є низька обізнаність пацієнтів, через нерозуміння мети вживання того чи іншого лікарського засобу. Отож і говорили в основному про діагностування, профілактику захворювання та його ускладнення, забезпечення належної медичної та фармацевтичної допомоги. По завершенні заходу відбувся взаємний обмін подарунками та подяками: Бориспільській міській раді за надання місця для проведення прес-конференції, почесним гостям – за доступне донесення інформації жителям міста.

Також у рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом у «Бориспільській аптеці № 24» було організовано соціальну акцію: безкоштовне вимірювання тиску, глюкози в крові, ваги, розрахунок індексу маси тіла, пропонували також інформативну літературу та продаж виробів для вимірювання рівня глюкози в крові за акційними цінами.

Тетяна Підгурська, кореспондент міського радіомовлення, фото автора

На фото: проректор з учбової роботи НМАПО ім. П. Л. Шупика Олександр Толстанов

Share Button