Гідна зарплата –  легальна зарплата

Нещодавно в приміщені податкової для представників бізнесу та ЗМІ проводено брифінг щодо недопущення виплата заробітної плати «в конверті» та оформлення найманих працівників.

За словами начальника Бориспільської ОДПІ Володимира Свириденк,а з початку року фахівцями Бориспільської ОДПІ проведено 29 перевірок суб‘єктів господарювання, за результатами 27 – виявлено факти виплати заробітної плати та інших доходів з порушенням законодавства. За результатами перевірок донараховано понад 1 млн грн податку на доходи фізичних осіб, застосовано фінансові санкції та пеню.

В. Свириденко наголосив, що не варто замовчувати факти виплат заробітної плати «у конверті» щодо неналежного оформлення трудових відносин, а обов‘язково повідомляти органи ДФС про факти правопорушення за місцем  реєстрації

 

Про рентну плату під час «гарячої лінії»

У Бориспільській ОДПІ проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із першим заступником начальника інспекції Ларисою Фесун. Тема діалогу стосувалася новацій та змін у податковому законодавстві, звернень громадян та доступу до публічної інформації.

Найбільш актуальні питання, що обговорювалися з платниками, стосувалися рентної плати, зокрема:

Який звітний період встановлено для платників рентної плати?

Відповідь: Відповідно до п. 257.1. ст. 257 Податкового кодексу України

(далі – Кодекс) базовий податковий (звітний) період для платників рентної плати дорівнює календарному кварталу.

За якою формою необхідно звітувати платникам рентної плати?

Відповідь:Наказом Міністерства фiнансiв України вiд 17.08.2015 № 719 ,,Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати” (далi — Наказ № 719), який набрав чинності з дня його офіційного опублікування  – 29 вересня 2015 року, затверджено форму Податкової декларації з рентної плати.

Згiдно з п. 46.6 ст. 46 Кодексу до визначення нових форм декларацій (розрахунків), якi набирають чинності для складання звiтностi за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, за новою формою, затвердженою наказом № 719, Податкову декларацію з рентної плати необхідно подавати за IV квартал 2015 року та наступні податкові періоди.

Під час проведення «гарячої лінії» платники отримали вичерпні відповіді на свої запитання.

 

З початку року платниками Бориспільщини до зведеного бюджету мобілізовано 920,3 млн грн

За січень-жовтень ц.р. до  Державного бюджету Бориспільською ОДПІ мобілізовано 474,4 млн грн, що на 29,3 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Так, зокрема, платниками податку на прибуток перераховано 63,4 млн грн. Податку на додану вартість мобілізовано 273,6 млн грн, що на 57,1 млн грн більше, ніж за січень-жовтень 2014-го.

До місцевих бюджетів платниками Бориспільщини сплачено 446,0 млн грн, що на 66,5 млн грн більше відповідно до минулого року, з них, зокрема, податку на доходи фізичних осіб – 257,8 млн грн, плати за землю – 56,4 млн грн, що на 12,2 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

Платники єдиного податку стабільно наповнюють бюджети

«З початку року до бюджету міста Бориспіль суб‘єкти господарювання перерахували 210,6 млн грн, до  бюджету Бориспільського району надійшло 235,3 млн грн», – наголосив начальник Бориспільської ОДПІ Вододимир Свириденко під час зустрічі з платниками податків.

«Ми спостерігаємо позитивну динаміку щодо сплати єдиного податку. Так, зокрема, єдиного податку перераховано понад 27,4 млн грн, що на 4,9 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року», – повідомив керівник податкової.

Провідні фахівці Бориспільської ОДПІ пояснили присутнім порядок нарахування та сплати ЄСВ, єдиного податку та інші нововведення у податковому законодавстві.

 

З початку року надано 9796 адміністративних послуг

До Центру обслуговування платників Бориспільської ОДПІ звернулося 3633 відвідувачів з метою отримання реєстраційного номера облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб платників податків.

З метою реєстрації книг обліку розрахункових операцій звернулося 1586 суб‘єктів господарювання, щодо реєстрації РРО – 330.

На сьогодні 1324 платника отримали довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, також з реєстру платників податку на додану вартість було видано 191 витяг.

Share Button