Обрано старих нових голову райради та його заступника

Першу сесію новообраної Бориспільської районної ради VII скликання зібрала районна територіальна виборча комісія. Голова комісії Євгеній Александров поінформував про підсумки виборів депутатів райради, що відбулися 25 жовтня.

До районної ради ввійшло сім політичних сил: «Блок Петра Порошенка «Солідарність» налічує 11 депутатів, «Наш край» — 7, по 4 депутати від «ВО «Свобода» та «ВО «Батьківщина», по 3 – від Аграрної.партії України та Радикальної партії Олега Ляшка, двоє депутатів від «Громадянської позиції». Є. Александров вручив посвідчення 34 новообраним депутатам та привітав народних обранців із визнанням їхніх повноважень.

Для подальшої роботи було обрано тимчасову президію з числа депутатів, представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборчих перегонах. Від «БПП «Солідарність» місце в президії зайняв Володимир Солдатенко, від «Нашого краю» — Іван Недогибченко, від «Батьківщини» — Андрій Величенко, від «Свободи» — Оксана Сердюк.

І. Недогибченко запропонував провести районну сесію у два етапи. Половину питань було розглянуто в середу, другу частину питань, що потребують узгодження, затвердять у п’ятницю о 10.00.

Депутати обрали лічильну комісію в кількості п’яти осіб, знову ж таки з урахуванням принципу пропорційного представництва та чисельності депутатських фракцій. Головою лічильної комісії обрано Сергія Кравченка, секретарем – Анну Ільчишину.

 

Сесію залишили відкритою

Дві політичні сили «БПП Солідарність» та «ВО «Свобода» запропонували своїх кандидатів на голову районної ради. Ними, відповідно, стали люди знані на Бориспільщині: колишній голова райради Владислав Байчас та колишній голова РДА Віталій Гордієнко. Відповідно до чинного законодавства голова вважається обраним, якщо за нього проголосувало більшість депутатів від загального складу ради. Оскільки нинішня райрада налічує 34 депутати, то вистачить щонайменше 18 голосів, аби будь-яке подальше рішення набуло чинності.

Кандидати відповіли на запитання депутатів та сільських голів. Якщо В. Гордієнко розповідав про перспективи і подальші плани роботи, то В. Байчас уже довів свою роботу конкретними справами, що були зроблені на благо району та його жителів.

Віталій Гордієнко йшов першим кандидатом у списку від «Свободи», за нього не голосували виборці, партія, набравши понад 5 відсотків голосів, автоматично висунула  його депутатом райради. Владислав Байчас балотувався по Процівському виборчому округу і набрав 67 відсотків підтримки своїх земляків. Це теж багато про що говорить.

За результатами таємного голосування 11 депутатів віддали свої голоси за В. Гордієнка, 22 – проголосували за В. Байчаса. Один депутат не підтримав жодного кандидата. Отже, головою ради більшістю голосів було обрано Владислава Байчаса.

Новобраний голова присягнув на вірність інтересам громади району і подякував за висловлену йому довіру.

В. Байчас представив кандидатуру Івана Недогибченка на посаду свого заступника, який дотепер виконував обов’язки голови райради та якого вже вп’яте обрано депутатом райради по Гірському виборчому округу. За нього, знову ж таки, шляхом таємного голосування, більшість депутатів віддали свій голос.

Сесію залишили відкритою – продовження у п’ятницю.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button