Від міліції — до нової поліції

Бути патрульним поліцейським у Борисполі виявили бажання майже 4,2 тисячі осіб і це при тому, що заповітний жетон і кашкет отримають лише 180 обраних.

«Під час набору було подано 4193 анкет. Із них одразу ж відсіялося 682 особи, які не відповідали вимогам», — повідомили у Бориспільському відділі поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

Крім того, за даними поліції, 77,8% бажаючих поповнити лави нових патрульних подали заявку через Інтернет. Із них – 68,8% – чоловіки, 31,2% – жінки,  вищу освіту мають 58,5%, 17,9% — студенти, 41,3% — безробітні, 9,6% — діючі співробітники поліції. Серед конкурсантів посвідчення водія мають 76,4%. Тих, хто не отримає його до навчань, що розпочнуться ближче до грудня, автоматично відсіють.

Загалом, перед початком навчання має відбутися ще кілька етапів відбору – серед яких фізична підготовка та співбесіда.

На перше чергування Бориспільська патрульна поліція вийде наприкінці січня –початку лютого.

Новий рік Бориспіль зустріне з новою поліцією

Співробітники Бориспільського МВ уже написали рапорти на звільнення і з 7 листопада є тимчасово виконуючими обов’язки співробітниками Національної поліції. Проте точної дати, коли буде сформовано новий штат, наразі не відомо. В. о. прес-офіцера Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області Світлана Коломієць не виключає, що цей процес завершиться до нового року.

«Міністр заявив, що Національну поліцію буде повністю сформовано до кінця весни 2016 року, але, вважаю, на Київщині цей процес завершиться до нового року, адже наша область перша на черзі», — повідомила вона.

Нині співробітники уже колишнього МВ, які мають бажання продовжити роботу в поліції, реєструються на сайті для проходження атестації. Потім на них чекає тестування та співбесіда. Крім того, під час набору до поліції враховуватимуть результати «люстрації», яку проходили міліціонери. Якщо хтось відповідну процедуру не пройшов, до поліції не потрапить.

Більше інформаціє про штатний розпис, а також про кількість бажаючих поповнити лави полісменів «ТС» пообіцяли повідомити згодом.

Довідка: відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» правоохоронці вже нової структури – Національної поліції України – мають право користуватися посвідченнями, печатками, логотипами та емблемами міліції і Міністерства внутрішніх справ України до кінця 2016  року.

Також у цей період поліцейським дозволяється носіння та використання форменого обмундирування, визначеного для працівників міліції. Тобто, до моменту забезпечення поліцейських належним одностроєм, а органів та підрозділів Національної поліції відповідною атрибутикою, працівники поліції можуть користуватися форменим обмундируванням міліції.

Начальником Головного управління Національної поліції в столичній області призначено полковника поліції Вадима Трояна.

Підготувала Тоня ТУМАНОВА, «ТС», фото Тетяни ПІДГУРСЬКОЇ

Share Button