РІДНА ЗЕМЛЯ ВІДДЯЧУЄ ВРОЖАЯМИ

У 1996 році в Сошникові з’явилося нове сільськогосподарське приватне підприємство «Спрінт-К». А у 2000-му його очолив місцевий житель Іван Криворот. Пригадує, що до того, як почав працювати на землі, довелося спробувати себе в бізнесі, будівничій справі, а до душі все ж таки припало рідне село, рідна земля.

Підприємство займає таки достойну нішу в розвитку сільського господарства району. На полях загальною площею 4,5 тис. га вирощують зернові та технічні культури.

Були часи, коли займалися свинарством. Воно завжди було економічно вигідною та високоприбутковою галуззю, але з часом довелося закрити ферму через вагомі обставини.

— Наразі у нас працює 52 робітників. Переважна більшість з них – сошниківці, є люди і з сусіднього Старого. Наші родючі поля розташовані на території Сошниківської, Старинської та Вороньківської сільських рад. Минулого року підприємство було серед передових. Якщо зважати на цьогорічне засушливе літо, то показники теж маємо непогані: пшениці зібрано по 43,5 ц з га, ячменю – 30 ц/га, кукурудзи — 55 ц/га, соняшнику – 27 ц/га, — розповідає Іван Гаврилович.

У трудящих руках робота кипить, а якщо ще й техніка сучасна, то вдвічі швидше справляються. Техніка відомої німецької фірми New Holland допомагає вести господарство на найвищому рівні.

Благодійність цього чоловіка не є секретом для односельців. Та й для сільського голови  Олександра Іщенка це перша «швидка допомога». Іван Криворот був кілька скликань депутатом Сошниківської сільської ради і вже другу каденцію обирають його земляки представляти свої інтереси в районній раді. На таких людей рівняються, ними дорожать, у них вчаться. А земля і люди обов’язково віддячать, хто врожаями, а хто добрим словом.

Алла БОГУШ, директор районного радіомовлення

Share Button