ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ШКОЛИ № 6 АЛЬОНА ЗУБЧЕНКО — ПЕРЕМОЖЕЦЬ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ

Бориспільська ЗОШ № 6 постійно бере участь у проектах, що сприяють підвищенню фахового рівня педагогів, поліпшенню матеріально-технічної бази й покращенню змісту навчально-виховного процесу. Надзвичайно активно всі інновації в закладі впроваджує директор Віра Мазура й стимулює до цього свої колег.

Минулого року практичний психолог школи Альона Зубченко пройшла відбір Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» й одержала змогу безкоштовно пройти навчання за проектом «Допомога тимчасово переміщеним особам. Соціально-педагогічна робота з дітьми у період конфлікту». Вона не лише сама пройшла фахову підготовку, а й провела тренінги з педагогічними колективами загальноосвітніх навчальних закладів міста. Цього року Альона Анатоліївна взяла участь у спільному проекті Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», Посольства Великої Британії та Міністерства освіти і науки України «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО» та одержала сертифікат з курсу «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді». Із 200 матеріалів, поданих на конкурс, лише 77 учасників стали переможцями, потрапивши на Проект з 11 областей нашої країни. Так, Зубченко Альона Зубченко пройшла безкоштовне навчання за програмою Проекту, що тривало тиждень у Києві в санаторному комплексі «Пуща Озерна». Дізнаємось про зміст програми та її мету.

— Альоно Анатоліївно, чому вирішили й цього року брати участь у проекті Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»?

— Участь минулого року в їхньому проекті засвідчила, що маю справу з компетентними фахівцями, які, окрім навчання, дали чимало корисних практичних порад. Поряд із тим Центр дає матеріальну, інформаційно-методичну підтримку.

Як дізнались про Проект?

— Одержала лист Міністерства освіти і науки України, в якому йшлося про конкурсний відбір. Вирішила спробувати і перемогла.

Яка мета Проекту і його практичне значення?

— Профілактика та розв’язання конфліктності з використанням медіації в навчальному закладі, миробудування. Медіація – добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (медіатор) допомагає сторонам знайти взаємоприйнятий варіант розв’язання ситуації, що склалася. У школі це сприятиме позивному вирішенню конфліктних ситуацій, зменшенню агресивності учасників навчально-виховного процесу один до одного. Головне завдання медіатора – допомогти сторонам дійти згоди. Це надзвичайно актуально, оскільки поняття миру у стосунках набуває особливого звучання.

Як проходило навчання за Проектом?

— Я та учасники з інших областей надзвичайно інтенсивно працювали з тренерами, робота в групах була цікавою, насиченою. Навчання тривало з 10.00 ранку до 19.00 вечора з перервою на обід. Така форма навчання є конструктивною, оскільки дає змогу заглибитись у проблему та отримати знання, не відволікаючись на інші питання. Мною був підписаний Етичний кодекс Національної мережі медіаторів Центру «Ла Страда-Україна», в якому я визнала свою моральну та правову відповідальність встановлювати та підтримувати найвищі стандарти дотримання ідей миробудування, прав людини, ґендерної рівності та прав дитини і в начальному закладі, і поза його межами.

Які плани на майбутнє?

— Планую провести заходи для учнів, учителів та батьківта практикувати методику медіацій у навчальному закладі. Окрім того, й надалі слідкуватиму за Проектами Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна». Також маю на меті навчити групу дітей медіації, які будуть також вирішувати конфлікти в учнівському середовищі. Створю «Школу порозуміння» як основу гармонійного суспільства.

Які переваги матиме Ваш навчальний заклад?

— Бориспільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 одержить статус навчального закладу, який є учасником Міжнародного проекту та впроваджує медіацію у навчально-виховному процесі, буде забезпечено матеріально-технічну підтримку, зокрема за кошти Проекту нам буде подаровано фліп-чарт, інформаційну дошку, коркову дошку, табличку на кабінет та банер, різний роздатковий матеріал, що коштує нині чималі гроші.

Альоно Анатоліївно, вітаємо Вас із перемогою. Напередодні Дня працівників освіти що Ви хотіли б побажати колегам?

— Бажати будувати стосунки мирним шляхом, не боятись розв’язувати конфлікти, прагнути до взаєморозуміння, толерантності. Ми маємо показувати приклад іншим, як слід будувати сучасне суспільство. Миру усім нам, добра, благополуччя й добробуту.

Бесіду вела Людмила МОЗГОВА, завідувач міського методичного кабінету, кандидат педагогічних наук

Share Button