Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області інформує

Виплата заробітної плати «у конвертах» є неприйнятною

З метою легалізації доходів громадян та перерахування податків і зборів до бюджетів працівниками Бориспільської ОДПІ постійно проводиться роз‘яснювальна та перевірочна робота суб‘єктів господарювання з метою недопущення виплат заробітної плати у «конвертах».

Так, з початку року працівниками Бориспільської ОДПІ проведено 26 перевірок суб‘єктів господарювання, за результатами яких виявлені факти виплати заробітної плати з порушенням законодавства, в результаті чого було донараховано грошових зобов‘язань із податку на доходи фізичних осіб у розмірі 274,92 тис. грн.

Бориспільська ОДПІ повідомляє, у разі якщо вам стали відомі факти виплати зарплати в «конвертах», тінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення, а також порушень податкового та іншого законодавства суб’єктами господарювання, надсилайте їх до податкової інспекції за адресою: вул. Котляревського, 2, м. Бориспіль, Київська область, 08300.

Також нагадуємо, що у Центрі обслуговування платників у Бориспільській ОДПІ є «скринька», в якій кожен може залишити своє повідомлення.

 

Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області нагадує

Шановні громадяни!

Якщо вам стали відомі факти виплати зарплати в «конвертах», тінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення, а також порушень податкового та іншого законодавства суб’єктами господарювання, можете їх надіслати до податкової інспекції за адресою: вул. Котляревського, 2, м. Бориспіль, Київська область, 08300.

Нагадуємо, на першому поверсі в Центрі обслуговування платників у Бориспільській ОДПІ є «скринька», в якій кожен може залишити своє повідомлення.

Ваші звернення не залишаться поза увагою та обов’язково будуть розглянуті.

 

Запитували? — Відповідаємо

Який розмір єдиного внеску застосовують фізичні особи – підприємці  платники єдиного податку без використання праці найманих працівників?

Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників, нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7 відсотка на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та не менше розміру мінімального страхового внеску.

 

На яку податкову соціальну пільгу та при якому граничному доході у вигляді заробітної плати фізична особа має право зменшувати дохід у вигляді заробітної плати від одного працедавця?

У 2015 році податкова соціальна пільга дорівнює 609,00 грн при граничному доході 1710,00 грн.

Чи зобов’язаний підприємець – платник єдиного податку, який не застосовує реєстратори розрахункових операцій, надати покупцю за його вимогою документ, що засвідчує продаж товару?

Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) реєстратори розрахункових операцій (РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Водночас, Законом визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів». Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом.

Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця.

 

З новоствореними «акцизниками» сіли за «круглий стіл»

Нещодавно у приміщенні Бориспільської ОДПІ проведено засідання «круглого столу» з метою інформування представників бізнесу про нововведення у податковому законодавстві.

Перший заступник начальника Бориспільської ОДПІ Лариса Фесун, зокрема, поінформувала, що з початку року платниками акцизного збору було поповнено бюджет на майже 54 млн грн.

Провідні фахівці податкової роз‘яснили, хто є платниками акцизного збору, про терміни подавання декларацій акцизного податку та ін.

Особливу увагу було звернуто на функціонування електронних сервісів ДФС України, які дозволяють економити кошти та час.

Під час заходу обговорили проблемні питання та разом шукали шляхи їх вирішення.

Share Button