Свято «по-нашому»
На честь свята Бориспіль перетворився на величезний парк розваг, де кожен міг знайти для себе щось цікаве: чи то «шопінг» виробів ручної роботи у «Місті майстрів», чи то скуштувати щось смачненьке на польовій кухні, чи взяти участь у різних конкурсах, майстер-класах чи спортивних змаганнях, чи просто прогулятися гамірними вулицями та площами. День міста було організовано «по-нашому»: зі щедрістю та розмахом.
«З тисячоліттям древнє місто величаєм!»
Головна частина святкування 1000-ої річниці Борисполя розпочалася по обіді на стадіоні «Колос». Тут було представлене музично-театралізоване дійство «З тисячоліттям древнє місто величаєм!» за участі вихованців Бориспільського БДЮТ та «співочого» депутата міськради Валерія Мартишко, який виконав пісню про «ювіляра». Таким чином бориспільцям нагадали славну історію міста і водночас розважили яскравим та цікавим дійством.
Безліч вітальних слів, побажань щастя, процвітання та благополуччя звучали на адресу Борисполя цього дня. Окрім місцевого керівництва та знаних особистостей, до поздоровлень приєдналися й гості: народний депутат України Сергій Міщенко та голова Київської ОДА Володимир Шандра. Останній, у свою чергу, долучився до вручення медалі «Князя Бориса» та грошової премії мужнім воїнам АТО разом із міським головою Анатолієм Федорчуком.
З вітальним словом виступив і кіборг із позивним «Шрам», який пройшов пекло Донецького аеропорту. Саме на його честь звучали чи не найтриваліші овації за увесь день: так вщент заповнені трибуни стадіону довго дякували сміливцю. Сам «Шрам» подякував усім, хто долучається до допомоги військовим та не забуває про те, що там і досі є люди, готові віддати своє життя за нашу державу: «Особливо хочу подякувати маленьким діткам, які передають малюнки на передову. Вони нам дуже гріють душу», — наголосив кіборг. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся з фронтів Другої світової та нинішньої війни на сході, відстоюючи незалежність нашої держави.
Привітали і тих, хто своєю повсякденною працею робить неоціненний внесок у розвиток міста та творить його історію – Почесним громадянином Борисполя 2015 року названо голову правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимира Шалімова. Ще десять бориспільців отримали «Відзнаку міського голови», кожен у своїй категорії, з рук Анатолія Федорчука.
Коровай, наречені та музика
За древньою українською традицією, основним частуванням на урочистостях завжди був коровай. Не зраджуючи обрядам наших пращурів, святковий короваєм пригощали і на тисячолітті Борисполя. Випічка була таких розмірів, що вистачило на всіх бажаючих, а їх, що і не дивно, вистачала,.
Ще однією традицією, започаткованою на День міста-2006, якої дотрималися цього року, став парад наречених. Участь у ньому взяли пари, які одружилися саме цього дня 45 років тому, а також золоте подружжя Віктор та Галина Развіни. Всі вони отримали подарунки з рук міського голови. Привітали подарунками і три пари молодят, які цього дня урочисто взяли шлюб.
Протягом усього дня зі сцен (на центральній площі міста та стадіоні) звучали пісні, виступали хореографічні колективи. Головною музичною прикрасою денної програми став виступ легендарного Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Верьовки (керівник А. Авдієвський). Народні пісні у професійному виконанні справжніх майстрів викликали захоплення у слухачів.
Наприкінці святкового дня обидві сцени «розривалися» від драйвових виступів сучасних рок та поп-колективів. Так, на «Колосі» свою творчість представив відомий та унікальний гурт «Тінь сонця». Хлопці виконали свої пісні у стилі «козацький рок», чим запалили і так «розпашілу» публіку. Естафету перейняли кавер-гурт «Lionheart», переможець 5 сезону вокального телепроекту «Голос країни» Антон Копитін та рок-гурт «Табула Раса». Тим часом на головній площі міста своєю творчістю тішили присутніх бориспільські рок-гурти.
Район вітає свій райцентр
На алеї біля «Park Town» громади сільських рад влаштували справжній фестиваль «Українські смаколики». Сюди, привітати Бориспіль зі святом, завітали керівники району: голова Бориспільської РДА Дмитро Воронін та в. о. голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко. До них приєдналося і керівництво міста на чолі з міським головою Анатолієм Федорчуком. Сільські голови, творчі колективи та жителі Великоолександрівської, Старівської, Головурівської, Іванківської та Рогозівської сільських рад пригощали, розважали, величали піснями і щирими словами найкращий у світі райцентр, бориспільців та гостей.
Свято завершилося. Бориспіль переступив перший тисячний рубіж своєї історії. Але це далеко не кінець, адже тут народжуються нові покоління, готові продовжувати творити славетну історію древнього міста і далі.
Ольга РОГАЧ, «ТС»