З тисячоліттям рідне місто величали

У дев’ятнадцатий день вересня Бориспіль, під стукіт падаючих каштанів, зробив крок у нове тисячоліття. Прапори, промови та навіть послання прийдешнім поколінням.  Бориспільці гідно зустріли зміну епох.

Старт у друге тисячоліття

Святкування ювілею одного з найдревніших міст України розпочалось зі слів Павла Чубинського «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Над містом замайоріли прапори — старт новому тисячоліттю дано.

Першим привітав бориспільців міський голова Анатолій Федорчук, який наголосив, що за всю свою історію, починаючи з далекого 1015 року, громада демонструвала свою активність.

«Починаючи з 1612-го по 1699 рік у нашому місті діяв Мейський уряд, тобто громада була наділена магдебурзьким правом, тим, до чого сьогодні ми знову намагаємось прийти», — нагадав А.Федорчук.

Він також згадав імена славних земляків, подякував ветеранам та учасникам усіх воєн, які проливали кров за рідну землю та побажав усім миру, злагоди, процвітання та порозуміння.

Масштабні плани на величне майбутнє

Відкривши ворота у нове тисячоліття, бориспільці вирішили залишити послання для нащадків, яким випаде честь святкувати наступні тисячолітні ювілеї. Вони закликали молодь берегти традиції, жити по-совісті, а головне – не полишати рідну землю та примножувати її славу. Зачитала звернення Почесний громадянин міста 2007 року, «Відмінник освіти», мати-героїня Світлана Новодворська.

«Не шукайте кращих країн та міст для  життя, бо саме тут, у Борисполі, енергія землі, повітря, сонця і води робить вас сильними, розважливими, натхненними. Дбайте про наші традиції, продовжуйте їх у своїх дітях і не бійтесь запроваджувати нові ідеї. Бережіть історичну славу нашого міста, пам’ятайте своє коріння, прислухайтесь до  шепоту каштанів, будьте чуйними до чужого болю. І ми впевненні, що саме вам відкриється мудрість Альти, щедрість цього краю, вічність життєвої дороги. Саме так зв’язок між нами і вами буде єдиним, міцним та величним. Саме так ми здобудемо світової пошани та слави. Бориспіль вірить у вас так, як вірить у Бориспіль його громада», — йдеться у зверненні, яке буде передано на зберігання до Бориспільського державного історичного музею.

Абетка мера, трохи політики та відзнаки героям

Привітати Бориспіль з ювілеєм приїхало чимало гостей. Так, керівник офісу реформ у Київській області Володимир Удовиченко привіз із собою «Абетку мера», яку розіграв серед дітлахів, а також пообіцяв, що найкращою реформою стане налагодження нормальних стосунків між владою та громадою. Народний депутат Сергій Каплін, у свою чергу, побажав місту гарного польоту у майбутнє, а бориспільцям – не пролетіти у своїх очікуваннях нового життя.

«Бориспіль – столиця мудрості, місто ключових майбутніх звитяг, це надійне плече Києва, надійне плече України. Ми разом зробимо все, аби за 1000 років Бориспіль був найкращим містом не лише в Україні, а й в Європі», — додав нардеп.

Також до вітань долучились  генерал армії України  Микола Маломуж, міський голова Кам’янець-Подільського з 1998-го по 2008 рік, лідер політичної сили «Наш край» Олександр Мазурчак, керівник Київського регіонального відділення Асоціації міст України Гарі Мартін, голова Бориспільської РДА Дмитро Воронін та в.о голови Бориспільської районної ради Іван Недогибченко.

Особливо хвилюючою частиною урочистостей стало нагородження бійців АТО. Полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання, а тих, хто повернувся додому, – нагородами. Бійцям Олексію Литвиненку, Юрію Гальченку, Валентину Гирі, Олександру Левченку та Олексію Цілику було вручено ордени від Міноборони, а міському голові Анатолію Федорчуку та голові правління ПрАТ «Агробудмеханізація» Володимиру Шалімову — медалі «За вірність Україні» від Об’єднання волонтерських рухів України. Цінні подарунки від ГО «Територія підтримки» отримали молодший сержант, розвідник 72-ої бригади Антон Логінов та боєць Ярослав Монастирський, якого було поранено під Зеленопіллям.

Ще один боєць — кіборг Володимир із села Артемівка отримав нагороду з рук голови Бориспільської РДА Дмитра Вороніна.

Коли оплески героям нашої доби стихли, всі озирнулись на центральну площу, де вже вирував ярмарок, свято і справжнє літо у вересні.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button