«Рошен» іде законно, ажіотаж замовний»

Наприкінці минулого тижня міський голова Борисполя Анатолій Федорчук дав прес-конференцію для усіх місцевих ЗМІ, аби розставити владні крапки на «і» після скандального сесійного засідання, де з боєм (у прямому й переносному сенсах) депутати проголосували «за» будівництво «Бісквітного  комплексу «Рошен» на 17 га міської землі в промислові зоні.

Мотиватором для екстреного діалогу від влади став інформаційний випад противників будівництва, які дали коментарі на кількох українських каналах на кшталт: «У Борисполі працює корупційна схема при виділенні землі для інвесторів», «Влада Борисполя порушує закон», «Мер Борисполя підтримує бізнес президента». Нагадаємо, галас на сесії з приводу «Рошен» спричинив депутат-радикал Ярослав Годунок, його ідейно підтримував громадський активіст Юрій Федун, обидва, як відомо, мешкають у Києві.

— Репортажі, що вийшли в ефір з інформацією, нібито у місті земельні ділянки виділяються через корупційні схеми, ‒ неправдиві, — коментував ситуацію Анатолій Федорчук. – Суть питання, що роздувалося в сюжетах: земля під промислову забудову виділяється без процедури аукціону. Пояснюю: за 2013-2014 роки інвестори у Борисполі відмовилися від 14 ділянок через економічну скруту, а це 19 га землі. У 2015 році розірвано чотири договори оренди на загальну площу близько 17 га. Звинувачення в тому, що ми для задоволення інтересів «Рошен» пішли на порушення законодавства, ‒ необ’єктивні.

Доповідач наголошував, що на площі, що віддана під майбутню фабрику «Рошен», недобросовісно працювала компанія «Перспективабудпроект», яка  з 2012 року не сплачує за оренду, тому місто судилося з цього приводу, претензії назвали правомірними, а ділянка пустувала три роки. «Проводити аукціон на земельну ділянку доцільно тоді, коли інвесторів кілька. Я мав розмову з губернатором, який повідомив, що на сьогодні в області зарезервовано 16 промислових майданчиків, які чекають інвесторів. А попиту немає! Теж саме і в Борисполі», ‒ наголосив А. Федорчук. Він назвав міські ділянки, що «гуляють в очікуванні інвесторів: вул. Аеродромна – 2 га землі, вул. Дорошенка – 9 га. Факт заходження на місцевий ринок інвестора від «Рошен» офіційний Бориспіль назвав  щасливим, бо за два роки в розділене на три етапи будівництво буде вкладено 50 млн доларів, з них 10% ‒ пайова участь, тобто надходження до бюджету – більш ніж 100 млн грн. Коли потужності введуть в експлуатацію, роботу отримають 450 осіб в одну зміну. Фабрика працюватиме в три зміни. «Коли проект реалізують, вважатиму, що ми не даремно тут працюємо, ми дбаємо про розвиток Борисполя», ‒ підкреслив міський голова.

Також він зауважив, що компанія зверталася із пропозицією купити землю, бо не вкладалася у терміни. Продавати землю місто в цьому випадку не мало права, тож ділянку на сесії передали в дострокову оренду КП «ВУКГ», а потім у суборенду інвестору. Акцентувалося, що така схема є законною і жодним чином не корупційною. Коли б місто проводило аукціон, пройшло б немало часу, й інвестора було б втрачено.

На запитання «ТС», хто є замовником і спонсором неправдивої інформації та ТВ, Анатолій Федорчук висловив припущення, що це робота двох людей: Ярослава Годунка та Юрія Федуна, бо обидва не приховують агресії з приводу «Бісквітного  комплексу «Рошен» і мають політичні плани на вибори, тож у такий спосіб заявляють про себе. Виступаючий засудив зумисне спричинений ажіотаж  і пожартував, що через дороге політиканство своїх опонентів він безкоштовно став зіркою всеукраїнських каналів.

Оксана Кобзар, «ТС»

Share Button