70 років світ без фашизму

2 вересня цього року Україна відзначила 70-ту річницю від дня завершення наймасштабнішої та найкривавішої війни в історії людства – Другої світової. Саме цього дня у 1945 році на борту лінкора «Міссурі» було підписано капітуляцію Японії – останнього союзника фашистської Німеччини.

Цього дня у Борисполі традиційно вшанували пам’ять живих і загиблих солдатів, які воювали у Другій Світовій війні. Квіти загиблим героям до Меморіалу Слави лягли від Бориспільської міської ради, її виконавчого комітету, Бориспільської РДА, депутатів міської та районної рад, ветеранів тієї війни, воїнів-афганців, бійців антитерористичної операції на сході країни, громади міста.

Багато наших земляків також героїчно боролися проти фашистських загарбників. Так, за словами міського голови Анатолія Федорчука, у перші дні війни до лав Радянської армії було мобілізовано 20 тисяч бориспільців та жителів району. Зокрема, 15 тисяч осіб було покликано керівництвом на спорудження оборонних рубежів навколо Борисполя, Броварів, Києва… Як наголосив А. Федорчук, за перемогу у цій війні Бориспіль заплатив дуже велику ціну: 3,5 тисячі життів наших земляків. А тому ми завжди маємо пам’ятати про цей подвиг.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять не лише загиблих у Другій світовій, а й героїв Небесної Сотні, воїнів АТО. Адже вони так само, як і понад 70 років тому наші діди та прадіди, відвойовують свою державу.

Наприкінці мітингу голова Бориспільської міської організації ветеранів України Анатолій Пасічний разом із міським головою вручили учасникам бойових дій Другої світової війни відзнаки президента України та медалі «70 років визволення України від фашистських загарбників».

Ольга Рогач, «ТС», фото Віктора Співака

Share Button