«1000 особистостей Борисполя», або Літопис міста в людях

До Дня народження міста молодь вирішила розповісти 1000 історій про непересічних жителів Борисполя. Ініціатива отримала назву «1000 особистостей м. Борисполя». Втілюють її Вікторія Шевц, Олена Кавєшнікова та Ко. За місяць сторінки в соцмережах «ВКонтакте» та Facebook набули популярності. Їх ідею вирішили навіть клонувати, створивши альтернативну сотню найпочесніших бориспільців.

Більше про паблік та роботу над ним «ТС» розповіла Вікторія Шевц:

IMG_9687— Вікторія, ініціатива «1000 особистостей м. Борисполя» сьогодні є однією із найбільш обговорюваних у місті. Розкажи про неї більше, звідки виникла ідея і як ви її втілюєте?

Тисячоліття міста — справа серйозна, і молодь вирішила до неї підготуватись. Ми зібрались на базі Центру розвитку молоді «Труба»і провели «мозковий штурм» щодо святкування. Задумок було багато: як нічого не вартих, так і цікавих. Ідея створити паблік лежала на поверхні, адже нині дуже популярні сторінки типу: «365 днів у фотографіях» чи «Особистість на кожен день». Ми вирішили зробити щось подібне для бориспільців і про бориспільців, де люди зможуть не тільки читати, а й писати про інших. Так з’явились сторінки у соцмережах «ВКонтакте» та Faebook.

— Скільки людей працює над наповненням сторінок?

У нашій команді сім осіб. Шеф-редактором є Олена Кавєшнікова. Рішення публікувати ту чи іншу історію ми приймаємо разом. Наша мета створити такий простір, де місто можна буде читати в людях. Хочеться, щоб бориспільці розширювали своє коло спілкування, відкривали для себе нові й і цікаві особистості.

— Про які особистості розповідаєте?

Ми пишемо про цікавих і яскравих людей нашого міста. Проте одразу хочу сказати, що це ніякий не рейтинг. Ми нікого не оцінюємо. Мета нашого пабліку, аби люди не тільки читали і знайомились із історіями інших, а й розповідали про себе та про своїх друзів. Тоді історії стають живими і цікавими, а слова точними та влучними. Жодному журналісту не під силу так розповісти про людину, ніж другу, який знає тебе півжиття.

— А як щодо історичних постатей?

Про них пишемо теж. За ці матеріали окрема людина відповідає. Нещодавно розповідали про художника-оформлювача Івана Величка, який оздоблював Борисо-Глібську церкву, відновлював герб на в’їзді до міста До того ж маю сказати, що серед історичних особистостей є багато жителів району. Серед них і колишній міністр статистики України з Глибокого Микола Борисенко.

— На сторінках у сомережах ви уже розмістили понад 100 різноманітних історій. Чи встигнете до Дня міста опублікувати ще 900?

Наш проект стартував 1 серпня. Тоді ланували викладати від 3 до 10 історій за день. Звісно, якщо над наповненням сторінок працюватиме лише редколегія, то можемо і не встигнути. А якщо до нас долучаться бориспільці, то все реально.

— Чи продовжуватимете наповнювати паблік, коли назбирається рівно 1000 історій?

Обов’язково, адже кожна людина – особистість, яка має свою неперевершену історію. Це стане таким собі літописом Борисполя в людях. Розповідатимемо про всіх. Відкривати людей цікаво, варто тільки спробувати!

До речі, відкрити для себе понад 100 цікавих історій про спортсменів, художників, журналістів, фотографів, підприємців та державних діячів ви можете вже сьогодні, зайшовши на сторінку «1000 особистостей Борисполя».

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button