Говорили про досягнення, перспективи, муніципальні надбавки, корупцію в освіті…

27 серпня у ЗОШ № 6 відбулася щорічна міська педагогічна конференція. Майже всі освітяни  в українських вишиванках. На столах у фойє методична література авторства бориспільських вчителів. Кожному учаснику – пам’ятки з темою «Реформування системи національної освіти в європейському контексті». Тут надруковано лист Авраама Лінкольна «Вчителеві свого сина…», список кращих педагогів міста за результатами 2014-15 навчального року.

Фахівців в освіті побільшало

У залі серед почесних гостей заступник міського голови Людмила Пасенко, начальник управління освіти і науки, заслужений працівник освіти Тетяна Чернойван. У роботі конференції взяв участь депутат міської ради Ярослав Годунок. Святково обрамили захід вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості зразковий вокальний ансамбль «Веселочка» (кер. В. Крастиченко та Н. Тименко ), вони виконали літературно-музичну композицію «Ми славимо тебе, Борисполе». Четверо фахівців поповнили лави міських освітян: випускниця Національно-педагогічного Університету ім. Драгоманова Ольга Бондаренко працюватиме вчителем трудового навчання та образотворчого мистецтва в Гімназії «Перспектива», а Олена Кичинська – вчителем-логопедом логопедичного пункту управління освіти і науки. Катерина Ворох, випускниця Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка, та Ольга Трипуз, випускниця Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім.  Григорія Сковороди» – вихователями ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу «Берегиня».

20 млн грн – до нового навчального року

Від імені міського голови Анатолія Федорчука присутніх привітала Людмила Пасенко. Вона підкреслила, що за чотири роки в освіту міста було вкладено 45 мільйонів гривень, а цього року виділено рекордну суму грошей – 20 мільйонів, які терміново потрібно було освоїти у тримісячний термін. Як поінформувала посадовець, на сесію міської ради буде винесено питання про виділення ще двох мільйонів гривень на придбання плит, холодильників, асфальтування територій та інших робіт у загальноосвітніх закладах. Також Л. Пасенко зауважила, що найближчим часом у місті розпочнеться будівництво нового дитячого садка, на це з бюджету виділено 5 мільйонів гривень. Уже готовий проект нової школи, що буде презентовано найближчим часом. Планується виділення коштів для виплачування індексації до заробітної плати працівникам дошкільних і позашкільних закладів.

Про досягнення і проблеми

Привітала своїх колег з початком навчального року начальник міського управління освіти і науки Тетяна Чернойван. У своєму виступі вона акцентувала увагу, в першу чергу, на досягненнях освітян, також обговорювалися проблеми галузі та шляхи їх розв’язання. Начальник управління звернулася до колег з проханням висловлювати свої думки, пропонувати ідеї, що ввійдуть в основу Концепції розвитку освіти в нашому місті. У ДНЗ «Колосочок» було завершено четвертий етап (узагальнюючий) із дослідно-експериментальної роботи «Екологічна оздоровча робота з дітьми в дошкільному навчальному закладі». Є чим пишатися гімназії «Перспектива»: мають двох переможців у 4 етапі Всеукраїнської олімпіади з біології, обох підготувала педагог Лідія Нагаєва. Це учень 11 класу Андрій Лехан, він посів друге місце, і восьмикласник Максим Шматко, який зайняв перше місце. У Всеукраїнському конкурсі відеопроектів щодо виховання дітей на тему «Вільні від насильства» проект ЗОШ № 6 здобув перемогу (кер. Світлана Фарина, педагог-організатор). Якість знань випускників міста, за результатами підсумкової державної атестації з української мови, становить 53 %, що на 13% вище, ніж по Україні, і на 12% – ніж по Київській області. Учні НВК «Гімназія «Перспектива», ліцею «Дизайн-освіта» та ЗОШ № 5 ім. Костянтина Могилка впоралися із завданнями, не отримавши початкового рівня, 87% випускників-медалістів підтвердили високий рівень одержаних знань. Жоден із навчальних закладів міста не увійшов до негативного рейтингу Центру оцінювання знань як такий, де десять і більше учнів не склали ЗНО. Високий рівень знань та максимальний результат у 200 балів, виконуючи тестове завдання з математики, під час ЗНО 2015 показали Вадим Жидков, учень ліцею «Дизайн-освіта» (вчитель Т. Фурденко ), Жук Георгій, учень Гімназії» «Перспектива» (вчитель Олена Шолудько ), Андрій Солодаєв, ЗОШ № 5 (вчитель Тетяна Забела).

Головний освітянин у своєму виступі розповіла про неприємний факт: на ім’я першого заступника голови Київської облдержадміністрації Л. Парцхаладзе надійшов лист із Борисполя від Олега Романова, в якому зазначено, що в міських шкільних закладах щомісячно вимагають від батьків від 200 до 2500 гривень. Автор просить посадовця розібратися і надати відповідь. Журналіст Олег Романов був серед присутніх у залі. Називати прізвища людей, які звернулися до нього, чоловік відмовився, посилаючись на те, що вони бояться відкрито про це говорити. Освітяни досить емоційно відреагували на інформацію, назвавши її недостовірною та такою, що кидає тінь на заслужених і відповідальних педагогів Борисполя.

Перед присутніми на конференції виступив депутат міської ради Ярослав Годунок, який звинуватив владу у недостатньому фінансуванні освітньої галузі з міського бюджету. Хоча цьогоріч фінансування освіти вперше взяла на себе держава. Також депутат звинуватив педагогів у тотальній корупції, вибудовуванні корупційних схем з відмивання бюджетних коштів, погрожував звільненням з посад і навіть судом. Обурені освітяни, в свою чергу, розцінили це як передвиборчу агітацію.

Директор ліцею «Дизайн-освіта» ім. П. Чубинського Лариса Власенко, взявши слово, зауважила, що в Європі критиканства не існує. Тому, хто не справляється з посадовими обов’язками, чемно кажуть: «Вибачте, ми Ваших послуг більше не потребуємо». Виступаюча вкотре бідкалася, що заклад потребує спортивної зали, на будівництво якої, за її словами, необхідно 12 мільйонів гривень.

Дискусії на актуальні теми

У роботі конференції взяли участь учні міських шкіл, і перед присутніми виступила заступник голови Асоціації учнівського самоврядування Оксана Каленченко. Вона розповіла про зустріч представників організації дітей Київщини із президентом Петром Порошенком, на якій було обговорено питання подальшого розвитку освітньої галузі. Слід зауважити, що робота цьогорічної конференції була побудована не на виступах, а у формі дискусій. Загалом обговорили шість тем: «Дошкільна освіта: проблеми і перспективи» (модератор Наталія Стрільник, головний спеціаліст управління освіти і науки);  «Загальна середня освіта: проблеми і перспективи» (Алла Мельникова, методистом методкабінету управління освіти і науки), «Позашкільна освіта: проблеми і перспективи», «Модель сучасного вчителя, або Що треба змінити в собі вчителю», «Корупція в освіті, способи боротьби з нею», «Взаємодія  освіти і влади» (модератори Тетяна Павленко, головний спеціаліст управління, Світлана Кузьменко, начальник юридично-кадрового сектору, Валентина Гулая і Жанна Шанюк, методисти методкабінету управління.

Підбивши підсумки, модератори озвучили порушені освітянами проблеми і запропоновані шляхи їх розв’язання. Акцентувалося на тому, що працівникам освіти потрібно підвищувати заробітні плати, виплачувати муніципальні надбавки, поліпшувати матеріально-технічну базу навчальних закладів, вирішувати кадрові питання тощо. Однією з найболючіших проблем є надання спеціалістам житла. Освітяни запропонували ліквідувати безкоштовні обіди для учнів початкових класів, окрім дітей з малозабезпечених сімей, не розглядати анонімні звернення. Також вони очікують більшої активності з боку батьків. Говорили про прозорість розподілу бюджетних коштів, що до цього потрібно залучати керівників закладів та ін. Озвучених проблем назбиралося чимало. Отже, навчальний 2015-16 рік стартував, тож мрія кожного освітянина – аби заплановане хоч частково реалізувалося.

Лідія ЗАХАРЧЕНКО, редактор міського радіомовлення

Share Button