Президент про Костянтина Могилка: «Він жив із крилами за спиною»

Костянтин усе життя жив із крилами за спиною, і нині він продовжує літати. І це дуже важливо, аби ми пам’ятали і вшановували пам’ять українських героїв. Про це сказав президент України Петро Порошенко під час урочистої церемонії присвоєння літаку АН-30Б імені Героя України Костянтина Могилка та передавання його Збройним силам України.

25 серпня на «Заводі 410 цивільної авіації» бойовій машині – військово-транспортному літаку АН-30Б (борт № 86) ‒ присвоєно ім’я загиблого командира екіпажу літака-розвідника, льотчика першого класу, Героя України підполковника Могилка Костянтина Вікторовича, який загинув минулого року, відвівши палаючий літак від житлових кварталів міста Слов’янська.

Під час урочистостей президент вручив сертифікат літака командиру військової частини А2215 полковнику Дмитру Філатову, а батькові героя Віктору Петровичу передав пам’ятний знак літака Військово-повітряних сил Збройних сил України АН-30Б (борт № 86).

«Увіковічення пам’яті Героя України, талановитого льотчика, авторитетного командира підполковника Костянтина Могилка відгукнеться в серцях воїнів-авіаторів, усіх українських вояків, усього українського народу», – наголосив П. Порошенко, звертаючись до родини Героя.

Нагадаємо,  6 червня 2014 року літак-розвідник АН-30Б, яким керував підполковник К. Могилко, фотографував місцевість над містечком Слов’янськ Донецької області. Екіпаж складався з семи осіб. О 17:40 на висоті 4050 метрів, яка вважається безпечною, у літак влучила ракета, випущена сепаратистами з переносного ракетно-зенітного комплексу. Ракета влучила у правий двигун, почалася пожежа. Літак стрімко втрачав висоту. До падіння лишалися лічені секунди, коли командир наказав екіпажу покинути палаючу машину, а сам відвів її від житлових кварталів Слов’янська. АН упав північніше міста. Командир літака підполковник Костянтин Могилко загинув. Його знайшли у кабіні. Він до останнього залишався за штурвалом.

Інф. «ТС»

Share Button