Не будьмо байдужими! Вічна пам’ять Юрію Вербицькому, воїнству Небесної Сотні та загиблим патріотам

Визначна історична подія сталася 23 серпня, у День Державного Прапора України, на теренах Бориспільського краю. Завдяки спільним зусиллям активної громади було відкрито пам’ятник Герою України Юрію Вербицькому, всьому воїнству Небесної Сотні та патріотам, які загинули у Вітчизняній війні з Росією 2014-2015 рр. Про це свідчить напис на меморіальній дошці біля підніжжя монументу.

Близько півтисячі громадян України — родичів та колег закатованого, місцевих жителів, жителів Бориспільщини, Київщини та Львівщини — взяли участь в урочистому зібранні на честь відкриття пам’ятника. Споруджували монумент протягом чотирьох місяців за народний кошт. Загальна його вартість становила близько 300 тисяч гривень.

Ідея створити монумент світлої пам’яті активіста Майдану виникла в учнів та дирекції Гнідинської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика. До роботи долучилися директор школи Ніна Кудько, випускниця школи 2014 року Яна Капустіна, учень 10 класу Гнідинської школи, волонтер громадського проекту «Вшануймо героїв» Тарас Тригуба, Почесний громадянин Бориспільщини, історик, редактор газети «Срібна підкова» Василь Галатенко.

Велич скульптури вражає. Монумент заввишки близько 5 метрів виконано у вигляді білого ангела з переламаним крилом, що прагне злетіти в небо. Розміщено його на імпровізованому козацькому кургані метрової висоти, прикрашеному бруківкою. До ангела з обох боків кургану ведуть сходи. Біля підніжжя — меморіальна дошка. На відстані 450 метрів знаходиться могила Героя — місце, де 22 січня 2014 року знайшли його тіло.

Право відкрити пам’ятник Герою України Юрію Вербицькому, усьому воїнству Небесної Сотні було надано його доньці Уляні Вербицькій, брату Сергію Вербицькому, заслуженому вчителю України, натхненнику і керівнику проекту з побудови пам’ятника Василю Галатенку, архітектору Євгену Царуку, скульптору Миколі Крижанівському, керівнику комплексної будівельної бригади Олегу Саламасі.

Виступаючи перед громадою, брат львів’янина Сергій Тарасович щиро дякував гнідинцям за увагу та вшанування пам’яті: «Хочу щиро подякувати всім, хто приєднався до пам’яті про мого брата. Ви — прекрасні люди, прекрасні всі, які є небайдужими, герої Сотні Небесної, Герої України… Слава Україні!». Також Сергій Вербицький відзначив, що якби не трагедія, то брат міг би зробити ще багато корисного для українського народу. «Думаю, Юрко пішов би на війну, в зону АТО, воювати за Україну», — додав він.

Василь Галатенко, у свою чергу, закликав громадськість не бути байдужими: «Байдужість породжує те, що трапилося із Юрієм Вербицьким… Байдужість породжує смерть, смерть небайдужих, смерть тих, хто хоче розбудити байдужих». За словами Василя Івановича, справжня влада — в руках народу. «Якщо ми хочемо мати вільну та незалежну державу, давайте її будувати! Давайте починати кожен із себе! Кожен у своєму домі, кожен поряд зі своїм сусідом… Якщо ми такими станемо, Україна повстане, якщо ні — надії байдужі», — наголосив активіст.

Голова Бориспільської районної держадміністрації Дмитро Воронін у своєму виступі згадав історію українського народу, постійну боротьбу за волю та незалежність, починаючи від створення Київської Русі та продовжуючи подіями на Майдані та сході України: «Ті,  для кого корито було дорожче за людське життя, дорожче за цілісність держави, пішли… Відтак хочу вклонитися перед пам’яттю тих воїнів, бійців Небесної Сотні, Юрія Вербицького, тих майданівців, які з перших днів стоять на захисті нашої держави… Багато з них полягло заради нашого мирного спокійного життя. Слава українському народу!».

Олександра ШОСТАК, фото автора

ДовідкаЮрія Вербицького, сейсмолога, кандидата  наук, активіста Євромайдану, було викрадено разом із Ігорем Луценком невідомими 21 січня 2014 року і вбито після катувань біля с. Гнідин. 6 березня 2014 року Гнідинська сільська рада перейменувала провулок Леніна на вулицю Юрія Вербицького.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, 21 листопада 2014 року Юрію Вербицькому було присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

 

Share Button