У районі говорили про мобілізацію, школи та кредитування

У вівторок, 25 серпня, відбулося засідання розширеної робочої колегії Бориспільської районної державної адміністрації. У її роботі взяли участь голова РДА Дмитро Воронін, його заступник Роман Шуменко та в. о. голови районної ради Іван Недогибченко. Серед питань, які розглянули учасники засідання, військова мобілізація, розвиток інвестиційної привабливості району, підготовка шкіл до 2015-2016 навчального року, кредитування за програмами Держенергоефективності.

Голова подякував усім, хто долучився до загальнонаціональних свят 23 та 24 серпня, Дня державного прапора та Дня Незалежності України, та відзначив активну роботу щодо організації робіт із будівництва та відкриття пам’ятника Герою України, учаснику Євромайдану Юрію Вербицькому. Д. Воронін зауважив, що 95% цієї роботи належить Гнідинській громаді. Крім того, подякував сільським головам Головурова, Старого, Вишеньок, Іванкова та інших, які приєдналися до заходу. Загалом щонайменше 300 осіб. «Прикро, що не було перших осіб, які безпосередньо керують державою», — зауважив голова РДА.

Керівник поінформував присутніх, що завершилась шоста хвиля мобілізації. Як результат, в Бориспільському районі — одні з кращих показників по Київській області. «План по військовій мобілізації ми виконали на 81% у той час, як в Баришівському районі він становить лише 27%. Бориспіль виконав план на 40%, м. Березань — на 43%, а військкомат, завдяки нам, на 51%», — наголосив Дмитро Олександрович. Він додав, що порушуватиме питання про територіальне розділення військкомату на Бориспільський та Баришівський. Також Д. Воронін повідомив, що наступного тижня відбудеться окрема розмова з керівниками тих сільських рад, де не мобілізовано жодного чоловіка. Це Мартусівська, Процівська, Ревненська та Сеньківська сільські ради. «З ними буде окрема розмова у вузькому колі за участі прокурора, юристів та представників силових відомств», — наголосив очільник району.

Під час засідання розглянуто важливіші питання щодо соціально-економічного та культурного розвитку району за перше півріччя 2015 року. Йшлося про розвиток інвестиційної привабливості району, презентацію інвестиційного паспорта району та поліпшення бізнес-клімату. Доходи бюджету Бориспільського району на 2015 рік було затверджено в сумі 335 млн 421 тис. грн. Станом на 1 липня нинішнього року надійшло доходів у сумі 209 млн 899 тис. Це свідчить про виконання плану на 127,6%.

Підготовка навчальних закладів району до нового 2015-2016 навчального року та робота в осінньо-зимовий період — ще одне питання, яке спричинило жваву дискусію в залі. Цьогоріч у районі продовжать роботу 22 загальноосвітні навчальні заклади комунальної власності та 22 дошкільних навчальних заклади. Загалом навчатиметься 6085 учнів, що майже на одну тисячу більше, ніж минулого року. Серед них багато переселенців та першокласників. «На сьогодні підготовка до навчального року є пріоритетним питанням у роботі РДА. Усі складні моменти повинні бути розв’язані до 1 вересня», — наголосив Д. Воронін.

Про стан матеріально-технічної бази та кадрову забезпеченість закладів первинної ланки охорони здоров’я поінформував головний лікар КМЗ БРР «БЦПМСД» Денис Хурса.

Окрім того, відбулася зустріч з представниками «Ощадбанку», «Укргазбанку» та «Нової лінії» щодо державного кредитування за програмами енергозбереження та утеплення будинків. Зокрема, йшлося про те, що позичальник при отриманні банківського кредиту на купівлю твердопаливного котла матиме компенсацію від держави до 20% суми, на інше обладнання (енергозберігаючі вікна, регулятори опалення, теплові насоси, сонячні батареї тощо) компенсація сягатиме 30%.

Олександра Шостак, спеціально для «ТС»

Share Button