Шкільна форма 2015: нові тенденції, старі традиції

Літні канікули майже закінчилися. Саме нині час «пік» для батьків придбати все необхідне для своїх школярів, аби 1 вересня прийти до навчальних закладів у повній «бойовій готовності». Одним з найважливіших елементів шкільного екіпірування, звичайно, є форма.

У серпні традиційні для Борисполя ярмарки шкільної форми (за сприяння Бориспільської міської ради та управління науки і освіти у м. Борисполі) відбулися вже тричі. Журналісти «ТС» побували на одному з них у ЗОШ № 1 і подивилися, у що вдягатимуться учні цього навчального року.

Спортивна зала, де розташувалася «торговельна зала», завішана різноманітним одягом: від сорочок і бантів до краваток та спідниць. Різнобарв’ям асортимент не вирізняється, виділяються лише картаті вишиванки на тлі традиційних формених кольорів. Майже вся продукція – українського виробництва, місто Черкаси.

Як розповів представник компанії-виробника Володимир Шинкаренко, у Борисполі вони вже не вперше. Цього року клієнтів побільшало. Ймовірно, наголошує, через низькі ціни на їх продукцію. «Для пошиття шкільної форми ми використовуємо так звану змішану тканину: з натуральними та штучними волокнами. Такі тканини більш практичні, довго носяться». За його словами, ціни у них найнижчі у Борисполі, відсотків на 40, порівняно з ринковими.

На ярмарку можна було придбати не лише традиційні елементи шкільної форми, а й спортивну форму, краватку чи ремінь. Але, за словами пана Володимира, такі товари вони обмінюють в інших виробників. Незважаючи на те, що ярмарок працює до 15.00, продавці готові затриматися й довше – заради клієнтів. Цього дня планували зустріти близько 150 покупців.

 

Думка клієнтів

Валентина Андріївна прийшла на ярмарок разом із онуком Нікітою (на фото). Цього року хлопчик піде до першого класу, а тому до вибору шкільної форми родина поставилася з усією відповідальністю. «Ми довго обирали костюм для нього. Тепер чекаємо маму, аби вона затвердила наш вибір», — розповідає Валентина Андріївна і додає, що місцева продукція їм подобається через досить низькі ціни, порівняно з іншими бориспільськими магазинами, та непогану якість. «Ми прицінювалися і на ринку, адже купувати форму на один рік за півтори тисячі гривень не хочеться», — наголошує жінка, а Нікіта ж тим часом не приховує, що вибором своєї першої форми цілком задоволений.

 

Що почім?

Скільки коштувала шкільна форма на ярмарку:

Костюм для хлопчика 1-4 класу – від 550 до 700 грн, залежно від тканини і розміру.

Для старших хлопців на зріст 158-170 см ціна – від 700 до 850 грн.

Ціна на чоловічі костюми великих розмірів (50-54 розміри) – 900-1100 грн.

Костюм для дівчаток (брюки, спідниця, жилетка та жакет) – у межах 700 грн.

Сарафани — близько 250 грн, спідниці — від 170 грн.

Окремо жакети коштують від 270 грн.

Спортивні костюми – від 250 до 400 грн.

Ольга РОГАЧ, фото Віктора СПІВАКА

 

…А ТИМ ЧАСОМ

Столичні модельєри показали шкільну форму з вишиванками

Київський бренд одягу «Varenyky Fashion» представив першу в Україні шкільну форму в етностилі. Всі елементи одягу спеціальної колекції «Minivarenyky» оздоблені вишитими орнаментами.

Головний композиційний центр шкільної форми – оберіг «Квітуча Україна», обраний з колекції «Мої Берегині» народного художника України Сергія Нечипоренка, повідомляє Zaxid.net з посиланням на бренду.

Моделі шкільної форми для дівчат містять квітковий орнамент, моделі для хлопчиків – вишивку у вигляді дубочків з жолудями.

 

 

Share Button